Dovolenkový poradca

First minute dovolenky

First minute dovolenky

Mnohí riešia dovolenku na poslednú chvíľu a vyberajú z ponúk last minute, ale veľa z nás má radšej dovolenku dopredu rezervovanú. Ak patríte do druhej skupiny, odporúčame vyberať z ponúk first minute alebo tiež first moment, kedy sú ceny porovnateľné alebo aj nižšie ako v prípade last minute. Veľkou výhodou first minute dovoleniek je oveľa väčší výber ubytovania a destinácií ako pri last minute, kedy sa vlastne len dopredáva to čo sa nepodarilo predať, teda čo nikto nechcel.

Čítať ďalej...

Last minute dovolenka

Last minute dovolenka

V posledných rokoch sa u nás rozšírila ponuka last minute dovoleniek, ktoré sú stále obľúbenejšie. Najmä teraz, keď sú mnohí z nás pracovne vyťažení a nemáme veľa voľného času. last minute znamená v preklade dovolenka na poslednú chvíľu a po zaplatení dovolenky sa môžete už na druhý deň slniť na peknej pláži pri mori.

Čítať ďalej...

Cestujte a zarábajte, no nezabúdajte na poistenie

Cestujte a zarábajte, no nezabúdajte na poistenie

Cestovanie pre každého znamená niečo iné. Kým niekto si pod tým predstaví cestu do práce, inému sa vybaví dvojtýždňová rodinná dovolenka pri mori. Na druhej strane niekto trávi na cestách väčšinu svojho života a popri tom si cestovaním zarába potrebné peniaze.

Nech je to už akokoľvek, cestovanie so sebou okrem spoznávania nových krajín prináša aj riziká, proti ktorým je dobré sa chrániť poistením. Je len na vás, akú ochranu či postenie si na cestách v zahraničí zaobstaráte.

Čítať ďalej...

Cestovanie s dieťaťom? Pri dodržaní pravidiel úžasný zážitok

Cestovanie s dieťaťom? Pri dodržaní pravidiel úžasný zážitok

Mnoho ľudí chce precestovať svet ešte predtým, ako sa konečne usadia, založia si rodinu a privedú na svet deti. Narodenie dieťaťa je pre mnohých pomyselnou čiarou, za ktorou si nevedia predstaviť žiadne iné cestovanie, ako cestu autom k najbližšiemu moru. Predstava cestovania s dieťaťom je pre nich nanajvýš nepríjemná a myšlienka na let a dobrodružstvo vo vzdialenejších krajinách ich vyslovene desí. Patríte medzi nich aj vy? Cestovania s dieťaťom sa vôbec netreba báť.

Čítať ďalej...

Oplatí sa vám vybaviť si cestovné poistenie?

Oplatí sa vám vybaviť si cestovné poistenie?

Letné dovolenkové časy sú síce za nami, zima sa však pomaly, ale isto začne rozbiehať. Lyžiarske strediská pomaly začnú zasnežovať a budú čakať na prvých zimných návštevníkov. Samozrejme, že aj teraz sa môžete zbaliť a vycestovať so svojou rodinou do obľúbenej destinácie. Ešte predtým by ste si ale mali vybaviť cestovné poistenie pre celú rodinu. Je naozaj cestovné poistenie potrebné?

Čítať ďalej...

Koľko si zaplatíte za ošetrenie v zahraničí?

Koľko si zaplatíte za ošetrenie v zahraničí?

Dovolenka je pre každého z nás časom oddychu a pohody. Vypnúť telefón, na maile nastaviť automatickú odpoveď „neprítomný“ a naplno sa venovať aktívnemu či pasívnemu relaxu. No idylickú dovolenku vie narušiť nečakaný úraz či choroba. A tá nás môže v zahraničí vyjsť pekne draho...

Ceny za zdravotnú starostlivosť sa môžu vyšplhať aj na niekoľko tisíc eur za deň, čo môže pri dlhšej hospitalizácii vypáliť poriadnu sumu.

Čítať ďalej...

Čo musíte vidieť v Lisabone?

Čo musíte vidieť v Lisabone?

Dovolenka v Portugalsku je úžasná, jednak preto, že to nie je turistami až tak veľmi vyhľadávaná dovolenková destinácia a hlavne pre krásne mestá a prostredie, ktoré vás privíta. Doteraz sa čudujem všetkým tým Portugalcom, ktorí sa na svojich lodiach vydali objavovať svet, že sa im chcelo túto magickú krajinu opustiť. Keď už ste raz v Portugalsku, nenavštíviť Lisabon by bolo ako nenavštíviť Eiffelovu vežu pri návšteve Paríža. A čo musíte vidieť v hlavnom meste Portugalska?

Čítať ďalej...

Dovolenka v exotike cez jeseň a zimu

Dovolenka v exotike cez jeseň a zimu

Radi by ste išli na dovolenku do exotiky? Dnes už to nie je problém aj pre menej zarábajúcich, pretože ceny leteniek nie sú až tak vysoké ako to bolo pred desiatimi rokmi. Tím šikovných ľudí z portálu www.dovolenka.sme.sk vytvoril peknú infografiku s porovnaním piatich najobľúbenejších exotických destinácií. Porovnanie obsahuje 'highlighty' každej destinácie, mesiace hlavnej sezóny, počasie, ceny hotelov, jedla, leteniek, dĺžky letov a časový posun a tiež informácie o vízovej povinnosti.

Čítať ďalej...

Na čo si dávať pozor pri výbere last minute?

Na čo si dávať pozor pri výbere last minute?

Hovorí sa, že opatrnosti nikdy nie je dosť, keď to pri niečom platí stopercentne, je to výber dovolenky. Vlastne nie, pri výbere dovolenky to platí rovno 200%. Na čo by ste si mali dať pozor pri výbere last minute, aby sa dovolenka a odpočinok nezmenili na stres a zbytočné nervy?

Čítať ďalej...

Ako môže grécka finančná kríza ovplyvniť dovolenku

Ako môže grécka finančná kríza ovplyvniť dovolenku

V dnešných dňoch sa Grécko skloňuje vo všetkých pádoch, ale nie kvôli dovolenkovej sezóne, ale kvôli možnému bankrotu Grécka. Mnohí už majú zakúpené dovolenky v niektorej časti Grécka, ale posledné správy sú znepokojujúce. Krach Grécka je na spadnutie a azda nikto nevie čo sa stane v najbližších dňoch. Ak sa vám dovolenka v Grécku blíži, máme pre vás pár tipov ako ju stráviť bez zbytočných komplikácií.

Čítať ďalej...

Dovolenková lekárnička

Dovolenková lekárnička

Na dovolenku si balíme veľa oblečenia, nafukovačiek do vody a rôznych iných vecí, ale často zabúdame na lekárničku. Dovolenka nemusí vždy dopadnúť úplne podľa našich predstáv a v neznámom prostredí na nás číha viacero nebezpečí. Slnko v južne položených krajinách je oveľa intenzívnejšie ako na Slovensku, v mori sa môžete poraniť o skaly a ešte mnohé iné nebezpečia môžu číhať na dovolenke.

Čítať ďalej...

Zoznam na dovolenku

Zoznam na dovolenku

Poriadna dovolenka začína poriadnym balením. Mnoho ľudí rieši, čo zbaliť na dovolenku a často sa veci na týždennú dovolenku nezmestia do veľkého kufra. Pokiaľ sa chystáte do civilizovaného sveta, ak niečo zabudnete, ľahko si to kúpite priamo na mieste. Ak sa však chystáte na dovolenku do 'divočiny', treba si pobaliť všetko potrebné, aby ste nemali problém v žiadnej situácii. Následovný zoznam vecí na dovolenku sme pre vás pripravili pre uľahčenie balenia. Stačí si ho skopírovať, vytlačiť a to čo máte v kufri iba zaškrtnete v políčku zoznamu. Zoznam na dovolenku si môžete stiahnuť na tomto linku.

Čítať ďalej...

Na čo si dať pozor pri výber dovolenky

Na čo si dať pozor pri výber dovolenky

Sezóna dovoleniek sa nám už nezadržateľne blíži. Ak ste zmeškali šancu na nákup výhodných first minutov, nemusíte byť nešťastný, na trhu sa už začínajú objavovať zaujímavé last minute zájazdy. Ako si ale vybrať dovolenku tak, aby ste neboli sklamaný a tých pár dní oddychu si naozaj vychutnali a nemuseli riešiť žiadne nepríjemnosti? Pri výbere sa zamerajte na toto.

Čítať ďalej...