Ostrov Mahé

Mahé je najväčší ostrov a ekonomické centrum Seychel. Na ostrove je medzinárodné letisko, hlavné mesto Victoria a má pravidelné spojenie s ostrovmi Praslin, La Digue i ostatnými menšími ostrovmi Seychell. Je dlhý len 28 km, široký 8 km, po celom obvode má spolu 75 krásnych pláží. Väčšina týchto pláží je turistami navštevovaná menej a niektoré vám poskytnú úplné súkromie. Na Mahé žije 90% celej populácie Seychel . Niektoré druhy rastlín ostrova Mahé sa nenachádzajú nikde inde na svete. Na ostrove Mahé nájdete veľký výber ubytovania, kultúrne zážitky, reštaurácie, bary, kasína i kaviarne, možnosti športu od potápania, rybárčenia po let padákom.

Základné informácie:

Počet obyvateľov 72 000
Rozloha 154 km2

Ostrov Praslin

Druhý najväčší seychelský ostrov, leží 44 km severovýchodné od Mahé. Praslin je obľúbený ostrov a je tu vystavaných niekoľko krásnych rezortov. Sú tu taktiež jedny z najkrajších pláží Seychel ako Anse Georgette či Anse Lazio. Oplatí sa navštíviť prírodnú rezerváciu Valeé de Mai s unikátnymi druhmi tropických rastlín a vtákov. Generál Charles George Gordon bol presvedčený, že práve Valeé de Mai bola biblická rajská záhrada. Avšak pri kúpaní na krásnych plážach si dajte pozor, lebo v auguste 2011 zabili žraloky 2 plavcov v koralovej zátoke Anse Lazio.

 

Základné informácie:

Počet obyvateľov 6 000
Rozloha 38 km2

Ostrov La Digue

Ostrov La Digue sa nachádza 40 minút plavby loďou od ostrova Praslin. Na ostrove La Digue zažijete typický ostrovný štýl života, kde sa nikto neponáhľa a kde má prednosť tradícia. Ostrov je takmer nezmenený od čias prvých osadníkov a hlavný dopravný prostriedok je bicykel a volský záprah. Na ostrove sú krásne pláže, nedotknutá príroda, usmievaví ľudia a hlavne pokoj, vďaka čomu si maximálne oddýchnete od bežných starostí.

Základné informácie:

Počet obyvateľov 2 500
Rozloha 4 km2

Mapa Seychellských ostrovov