Valeé de Mai (Praslin)

Skutočný svetový unikát, prírodný park Valeé de Mai je pamiatka pod ochranou UNESCO a je srdcom ostrova Praslin. Rozprestiera sa na celkovej ploche 19,5 hektára. Do roku 1930 bol park nedotknutý a za prírodnú rezerváciu bol vyhlásený v roku 1966.

Park tvorí hlavne palmový les, z ktorých je najdôležitejší druh Lodoicea maldivica, palma s najväčším semenom na svete, ktorá sa vyskytuje len na Seychellách. Palma rastie do výšky 25 až 34 metrov a najväčší známy plod vážil 42 kg. Ďalších 5 druhov paliem vo voľnej prírode rastie len na Seychelách. Žije tu ohrozený druh Seychellského čierneho papagája Coracopsis nigra barklyi. Nad parkom sa týči najvyšší vrch ostrova Praslin Fond Azore. Britský generál Charles George Gordon po vojenskej misii na ostrove Praslin stojí za mýtusom, že Valeé de Mai je biblická Rajská záhrada. Park je naozaj pastvou pre oči a oplatí sa ho navštíviť aspoň raz za život.

 

Tempio hindu (Mahé)

Jediný hinduistický chrám na Seychelách nazývajú miestny ako chrám Arul Mihu Navasakthi Vinayagar. Bol postavený v roku 1992 a bol pomenovaný po bohovi bezpečia a prosperity Vinayagar. Zvonka aj vnútri je bohato zdobený. Pri návšteve chrámu by ste mali mať zahalené ramená. Miestny ľudia sú veľmi pohostinní a atmosféra vnútri chrámu je viac než relaxačná. Odporúčame chvíľu posedieť so zatvorenými očami a vnímať kľud a ticho naokolo. Chrám sa nachádza v centre hlavného mesta Seychel - Victoria. V blízkosti je parkovisko a obchody. Chrám na vás urobí dojem nielen pri pohľade zvonka, ale najmä keď vojdete dovnútra.

 

Továreň na výrobu čaju (Mahé)

Továreň na výrobu čaju sa nachádza v pohorí Morne Blanc uprostred čajovníkových terás. Bola založená v roku 1962 a vďaka nej sa rozvinulo pestovanie a spracovanie čaju na Seychelách. Z továrne je úžasný výhľad na západné svahy ostrova Mahé. K továrni vedie trojkilometrová kľukatá cesta z Port Glaud. Odporúča sa navštíviť továreň predpoludním, kedy vám priateľský personál ukáže celý proces výroby čaju od sušena po balenie. Ročne sa tu vyrobí približne 45 ton čaju, ktorý sa exportuje do sveta. Na mieste vám ponúknu ochutnávku práve vyrobených čajov.

Cathédrale de l'Immaculée Conception (Mahé)

Impozantná katolícka katedrála bola jedna z prvých postavených na Seychellách. Prvý a jediný biskup zo Seychel - Felix Paul je v katedrále pochovaný. Katedrála bola niekoľkokrát zrekonštruovaná, najmä v rokoch 1993 - 1994 postúpila kompletnú rekonštrukciu okrem vonkajších stien. V roku 1995 miestny sochár Egbert Marday vyrezal vstupné dvere do katedrály. Katedrála sa dá nájsť ľahko, nachádza sa v centre mesta Vicotria blízko autobusovej stanice.