Pláže na Seychelách

Anse Lazio (Praslin)

Pláž Anse Lazio leží na severozápade ostrova Praslin približne 11 km od Baie Ste Anne. Je to jedna z najkrajších pláží Seychell a jednoznačne najkrajšia pláž na Prasline. Piesok je jemný, biely a dno sa postupne znižuje do pokojného mora, ktoré má prekrásny odtieň modrej je veľmi čisté s dobrými podmienkami na šnorchlovanie i plávanie.

viac

Anse Georgette (Praslin)

Pláž Anse Georgette leží na severozápade ostrova Praslin a je to jedna z najkrajších pláží sveta. Nachádza sa pri veľmi luxusnom a drahom rezorte Lemuria a dá sa na ňu dostať s povolením od rezortu alebo loďou. Na pláž je vstup z rezortu obmedzený na určitý počet ľudí denne, ak však pri bráne poviete, že idete len na obed do rezortu Lemuria, pravdepodobne vás pustia.

viac

Anse Source d'Argent (La Digue )

Táto pláž sa nachádza na ostrove La Digue a je to druhá najobľúbenejšia pláž súostrovia. Pláž si získala reputáciu ako najfotografovanejšia pláž na svete. Nie je sa čomu čudovať, lebo jemný biely až ružový piesok, tyrkysové more a veľké žulové kamene nad plážou tvoria celé jednu krásnu kompozíciu.

viac

Anse Intendance (Mahé)

Na južnej strane ostrova Mahé, 15 km od letiska leží táto úžasná, vyše pol kilometra dlhá pláž s jemným bielym pieskom. Pláž je vďaka vysokým vlnám vhodná na surfovanie, ale nie na plávanie. Vlny sú tu často naozaj vysoké, oveľa vyššie ako na iných plážach. Rezort Banyan Tree, ktorý sa nachádza pri pláži však upozorňuje plavcov na nebezpečné podmienky.

viac

Anse Royale (Mahé)

Pláž Anse Royale leží na juhovýchodnom pobreží ostrova Mahé v lokalite nazývanej 'Rozprávková krajina'. Pláž je od letiska vzdialená približne 11 km. Oproti pláži sa z mora týči malý ostrovček, pri ktorom sa oplatí šnorchlovať. Ak radi šnorchlujete skúste aj skaly pri pláži. Na oboch miestach sú v mori prekrásne húfy pestrofarebných rýb.

viac

Grand Anse (Mahé)

Jedna z najkrajších pláží Seychell Grand Anse sa nachádza na západnej strane ostrova Mahé. Je približne 1 km dlhá, pokrytá bielym pieskom, ktorý obmýva čisté azúrové more. Avšak pláž nie je vhodná na plávanie, na jednej strane kvôli častým vysokým vlnám a na druhej strane kvôli silným spodným prúdom.

viac

Beau Vallon (Mahé)

Pláž Beau Vallon sa nachádza na ostrove Mahé približne 5 km od hlavného mesta Victoria. Je to najdlhšia a najobľúbenejšia pláž na ostrove. Pláž je pokrytá jemným bielym pieskom a more je kryštálovo čisté. Pláž je bezpečná, vhodná pre rodiny s deťmi a ideálna na plávanie.

viac