Loď

V Bangkoku, ktorý pretína sieť kanálov a riek sa často používa na dopravu dlhá loď s výkonným motorom vzadu. Tieto lode dosahujú vysoké rýchlosti. Cena za 20 minút plavby je okolo 10 baht. Avšak ako sa lode na kanále míňajú, zvykne vás oprskať nie práve najčistejšia voda z kanála. Taktiež sú sedadlá v týchto lodiach dosť úzke a väčší ľudia môžu mať problém kde dať nohy. Medzi ostrovmi na juhu sa používa 8-10 metrov dlhá loď s jednoduchou strechou. Niekde sa používajú na prepravu väčšie lode či dokonca vznášadlá, ktoré sú však oveľa drahšie.

Vlak, metro

V Bangkoku vyriešili problém častých dopravných zápch vybudovaním nadzemnej železnice (BTS) a metra (MRT). Medzi stanicami BTS stojí lístok od 15 do 40 baht. Vďaka týmto dvom spôsobom dopravy sa v meste Bangkok dostanete oveľa rýchlejšie do zaujímavých oblastí ako kedysi.

Taxi

Taxi v Thajsku je celkom lacná záležitosť a ceny sa pohybujú od 35 bahtov za nástup a 2 bahty za kilometer jazdy. Avšak ak nasadnete na taxi na letisku, cena za nástup je 50 baht. Taxíky v Thajsku majú rôzne farby ale žlté a zelené taxi značí, že šofér je vlastníkom auta. Avšak môže sa stať, hlavne na krátke úseky, že vás taxikár nevezme, lebo sa mu cesta neoplatí a radšej počká na iného cestujúceho. V Thajsku sa tiež používa motocyklové taxi, ktoré je však nebezpečnejšie. Motocyklové taxi spoznáte podľa toho, že jazdec má vestu (rôznej farby) s číslom vzadu. Na krátke vzdialenosti sa cena pohybuje od 20 do 40 baht.

Autobus

Doprava autobusom sa využíva hlavne v Bangkoku, ktorý má najrozsiahlejšiu sieť liniek v Thajsku. Na cesty v meste do 8 km stojí lístok 3,5 bahtov, čo je naozaj lacné. Sú to však autobusy bez klimatizácie a cestuje nimi veľké množstvo ľudí. Klimatizovaný autobus v meste stojí do 20 bahtov. Menšie autobusy sú drahšie. Keďže teploty v Thajsku sú pre Slovákov takmer na nevydržanie a v autobusoch býva pustená klimatizácia, rozdiel teplôt môže dovolenkárom spôsobiť zdravotné problémy. Preto nezabúdajte na teplé oblečenie pri cestovaní autobusmi a vlakmi.

Tuk-tuk

Tuk-tuky nájdete v Bangkoku na každom kroku. Je to veľmi obľúbená a unikátna forma prepravy. V Thajštine tuk-tuk znamená 'každý'. Cenu si s vodičom musíte pred jazdou vyjednať ale ceny sú podobné ako u taxi, dokonca na kratšie vzdialenosti je tuk-tuk často drahší. Pri návšteve Thajska si musíte skúsiť aspoň jednu cestu tuk-tukom.