V Thajsku žije okolo 300 druhov cicavcov, vyše 310 druhov plazov, z toho 175 druhov hadov. Hadov sa však nemusíte báť, lebo pokiaľ nepôjdete do vnútra pralesu, pravdepodobnosť, že nejakého vyše 100 druhov obojživelníkov, 1000 rôznych druhov vtákov a okolo 6000 druhov hmyzu. Je tu mnoho ohrozených druhov ako tigre, slony, leopardy či tapíre. Takmer desatina povrchu Thajska sú rôzne chránené oblasti, ktoré chránia ohrozené druhy. Do mnohých týchto oblastí je vstup zakázaný. Thajsko je známe pre rôznorodosť flóry a nachádza sa tu snáď každý druh tropického ovocia, rastú tu mnohé druhy bambusu a neuveriteľných 27 tisíc druhov rastlín.

Turisti obľubujú jazdu na slonoch, čo môže byť zážitok na celý život. Mnohé slony sú chované len kvôli zárobku na turistoch a často v zlých podmienkach. V Thajsku žije množstvo opíc - gibónov, ktoré sa ľudí vôbec neboja a sú drzé. Najmä si dajte dobrý pozor na fotoaparáty a osobné veci. 

Podmorský život je aj vďaka koralovým útesom veľmi pestrý. Približne štvrtina svetových koralových útesov sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Koralové útesy vznikali 240 miliónov rokov. Šnorchlovanie a potápanie v Thajsku si užijete a okrem pestrofarebných rýb možno uvidíte aj murény, morské korytnačky, raje alebo žraloky.