Pláže na Karpathose

Agios Minas

Agios Minas je veľmi pekná okruhliaková pláž. Nachádza sa v blízkosti pláže Apella. Býva tu veľký vietor a na pláži nie je takmer žiadny tieň. Ak sa sem vyberiete, zoberte si vlastný slnečník. Dobré jedlo, kávu, drink alebo zmrzlinu si môžete objednať v blízkych reštauráciách.

viac

Lymiatis

Nádherná piesková pláž leží kilometer severne od hlavného mesta Pigadia. Aj napriek tomu je tu pokojná atmosféra. Ak sa ubytujete v hoteli Lymiatis priamo na pláži, užijete si výhľad na more z hotelovej izby.

viac

Kyra Panagia

Kyra Panagia je piesková pláž v malej zátoke medzi pohorím blízko pláže Apella. Pláž je piesková s okruhliakmi. Nad plážou je postavený menší kostol z nádherným výhľadom na nekonečné more. Stromy, ktoré rastú pri pláži poskytujú príjemný tieň.

viac

Apella

Krásna piesková pláž, leží 18 km severne od hlavného mesta na východnom pobreží ostrova. Piesok je exoticky biely, more čisté azúrovej farby. Časti pláže sú kamienkové. Pláž obklopujú skaly a borovicové stromy.

viac

Achata (Ahata)

Nádherná pláž z okruhliakov a piesku leží kúsok od Pigadie. Pláž je obklopená skalami a bujnou vegetáciou. Pred desiatimi rokmi bola k pláži opravená cesta, vďaka čomu je prístup z mesta Pigadia bezproblémový.

viac

Mikri Amoopi

Na juh od Pigadie sa nachádza pekný záliv Amoopi s tromi piesočnými plážami. Pláž je vhodná ako pre deti tak i pre plavcov.

viac

Agios Nikolaos

Pri dedinke Spoa na severovýchode ostrova leží pekná pláž ideálna na odpočinok. Pláž je chránená pohorím, vďaka čomu je more pokojné, vhodné na plávanie bez vĺn. Na pláži sa dá prenajať loď a preskúmať okolité menšie pláže.

viac

Diakoftis

Vyše 20 km od hlavného mesta leží pláž pripomínajúca exotické pláže s bielym pieskom. Pás je na úzkom polostrove a je len na vás na ktorej strane sa vykúpete.

viac