Mesto Korfu

Mesto Korfu je hlavné mesto ostrova, po grécky je názov Kerkyra. Je to jedno z najkrajších miest v celom Grécku. Má 30 tisíc obyvateľov a je to najľudnatejšie územie zo všetkých Jónskych ostrovov. Má unikátnu architektúru, na ktorú mali vplyv Benátčania, Francúzi, Sicílčania i Angličania. V meste nájdete Benátske pevnosti, jednu z 10. storočia a novú pevnosť zo 16. storočia, ktorá sa týči na severnej strane mesta. V meste to hýri životom vo dne aj v noci, sú tu diskotéky, bary aj reštaurácie s miestnymi špecialitami. Suveníry nakúpite takmer na každom rohu, ako aj olivový olej, med, figové koláče či výrobky miestnych remeselníkov. V meste sa oplatí vydržať do zotmenia, kedy je Kerkyra najkrajšia.

Čo je v meste:

 • hotely
 • bary a reštaurácie, diskotéky
 • obchody so suvenírmi aj so značkovými vecami
 • pevnosti
 • palác

Pelekas

Táto malebná dedina sa nachádza 13 kilometrov od mesta Korfu, na kopci 270 metrov nad morom. Je to rušné miesto a prístupový bod ku skvelým plážam v blízkosti. Je tu mnoho reštaurácií s výborným jedlom. Z dedinky je nádherný výhľad po okolí, hlavne je odtiaľto úžasné sledovať západ slnka. V blízkosti sú krásne pieskové pláže Glyfada, Pelekas and Myrtiotissa. Dedina ešte nie je zastavaná hotelmi a udržiava si tradičný výzor gréckych dediniek. Uličky sú úzke, pri nich malé kaviarničky a obchody. Panuje tu pravá grécka atmosféra. Letovisko je vhodné pre všetkých, ktorí hľadajú pokoj a majú radi prechádzky v prírode. Pri dedinke je dobre vybudovaný aquapark so zaujímavými atrakciami. Vstup do aquaparku pre dospelého na celý deň je 25€.

Čo je v dedinke:

 

Kassiopi

Dedinka a turistické stredisko Kassiopi leží 38 km severne od mesta Korfu. Kedysi bývala Kassiopi rybárska dedina, tak ako mnoho iných gréckych letovísk. Z dediny je výhľad na Albánske pobrežie. Žije tu okolo 1200 stálych obyvateľov, avšak v lete obyvateľstvo dopĺňa nespočetne veľa turistov. V stredisku panuje v lete dovolenková, pohodová atmosféra. V tomto letovisku nenájdete veľké hotelové komplexy, čo je len dobre. V blízkosti sa týči rímska pevnosť z 13. storočia a na horizonte vrch Pantokrator, najvyšší na ostrove. Pri dedine je niekoľko zálivov a pekných pláží. V minulosti mal prístav Kassiopi dôležité postavenie: nakladali tu tovar na lode do Talianska.

Čo je v dedinke:

Benitses

Malebná rybárska dedinka leží 12 km južne od hlavného mesta Kerkyra. Pred pár rokmi, ako sa rozvíjal turizmus, sem chodilo veľa turistov a v miestnych baroch sa žúrovalo do rána. Dnes však turisti smerujú inam a Benitses je kľudné letovisko. Žije tu približne 800 pôvodných obyvateľov, ktorí dodržiavajú tradíciu. Návštevníci ako aj miestny sa radi prechádzajú úzkymi dláždenými uličkami medzi domami, z ktorých sála tradičná grécka atmosféra. Zaujímavosťou dedinky je Múzeum mušlí s najväčšou európskou zbierkou mušlí. Keďže sa miestny stále živia aj rybolovom, v reštauráciách môžete ochutnať rôzne rybie špeciality.

Čo je v dedinke:

 • rôzne možnosti ubytovania
 • taverny, kaviarne, reštaurácie, bary
 • obchody s mušľami a suvenírmi
 • múzeum mušlí
 • lekáreň
 • požičovňa bicyklov

Gouvia

Dedina Gouvia sa nachádza na východnom pobreží 7 km od mesta Korfu. V minulosti bola Gouvia výlučne rybárska dedina, postupne sa miestny obyvatelia preorientovali na turizmus. V súčasnosti obýva dedinku 600 stálych obyvateľov. Vďaka svojej polohe uprostred ostrova je výhodná na výlety po ostrove. Do hlavného mesto jazdí autobus každých 15-20 minút. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi a pre zamilované páry. Priamo v dedine sú rôzne možnosti ubytovania od lacných hostelov po drahšie hotely. Kúsok od pláže sú pozostatky starej benátskej lodenice, z ktorej sa zachovali klenby. V lete je Gouvia rušné letovisko s bohatým nočným životom. Pri dedine je niekoľko krásnych pláží. V blízkosti je rezort Kontokali.

Čo je v dedinke:

Paleokastritsa

Severozápadne od mesta Korfu leží jedna z najmalebnejších dediniek ostrova Korfu. Dedinka Paleokastritsa je obklopená strmými svahmi obraztenými olivovními a citrusmi. V dedine je bohatá ponuka ubytovania a reštaurácií. Milovníkov histórie zaujme kláštor sv. Theodora z 12. storočia, ktorý je postavený na kopci s úžasným výhľadom. V jednej časti kláštora je vybudované múzeum s relikviami. Paleokastritsa je známa pre jaskyne a krásne pláže, na mnohé z nich sa dá dostať len člnom. Návštevu tejto kopcovitej, zelenej dediny určite odporúčame.

Čo je v dedine:

 • hotely
 • reštaurácie, kaviarne, bary
 • kláštor sv. Theodora z 12. stor.
 • múzeum

Mapa turistických oblastí na ostrove Korfu