Pláže na Korfu

Kalami

Pláž pri mestečku Kalami sa považuje jednu z najkrajších na Korfu. More obmývajúce okruhliakovú pláž je tyrkysovej farby. Anglický spisovateľ Lawrence Darrell preslávil pláž v cestopise Prospero’s cell.

viac

Ipsos

Pláž leží pri obľúbenom letovisku Ipsos, ktoré je najrozvinutejšie z celého ostrova. Dvojkilometrová pláž sa vinie zelenou zátokou s plytkým morom. Z pláže je vynikajúci výhľad na najvyššiu horu ostrova.

viac

Dassia

Pláž a rezort Dassia sa nachádza medzi dedinami Gouvia a Ipsos. Pláž je pieskovo-kamienková, dlhá niekoľko kilometrov. Z pláže je výhľad na pobrežie Albánska a na kláštor Pantokrator.

viac

Agios Gordios

Jedna z najpopulárnejších pláží ostrova je piesočnatá obklopená krásnymi skalami. Nachádza sa 19 km od mesta Korfu. Počas sezóny je tu veľa turistov, hlavne z blízkeho hotela Pink Palace, ktorý sa týči nad plážou.

viac

Glyfada

Jedna z najpopulárnejších pláží na ostrove, Glyfada sa nachádza 16 kilometrov západne od mesta Korfu. Je to dlhá pláž s neuveriteľne jemným pieskom, obklopená skalami rôznych útvarov a útesmi, ktoré sú pokryté stromami.

viac

Palaiokastritsa

Palaiokastritsa nie je názov páže ale meno malebnej dedinky, 26 km severozápadne od mesta Korfu. Je tu viacero malých, štrkových aj pieskových pláží a sú rozptýlené po celom území, obklopené olivovníkmi a lesmi. Sú tu hoteli a reštaurácie, krásne zálivy aj prístav.

viac

Agios Stefanos Avliotes

Táto pláž sa nachádza 40 km severozápadne od hlavného mesta Korfu. Je to dlhá piesočnatá pláž s čistým morom, obklopená zeleňou. Je to tiché a pokojné miesto, ideálne pre rodiny a ľudí túžiacich po oddychu. Občas tu zvyknú byť väčšie vlny, preto treba aj na tejto pláži dávať pozor.

viac