Auto či motorka

Na obhliadku celého ostrova autom vám postačí 1 deň. Je tu mnoho požičovní áut (Avis, Hertz, Europcar) a cena za požičanie auta je okolo 90€ na deň v závislosti od typu auta. Je tu dosť čerpacích staníc otvorených od pondelka do soboty od 7.00 do 19.00 hod. Niektoré čerpacie stanice sú otvorené aj v nedeľu, nebudete mať problém s tankovaním. Pri požičaní auta dostanete plnú nádrž benzínu. Motocykel sad á tiež požičať na rôznych miestach hlavne pri prístave. Ceny sa pohybujú od 20€ do 25€

Autobus

Autobusom sa ľahko dostanete po celom ostrove. Väčšina autobusov vychádza z hlavnej autobusovej stanice, ktorá je blízko prístavu v meste Kos.

Bicykel

Na ostrove je mnoho požičovní bicyklov a Kos, vzhľadom na to, že nie je hornatý, tak sa tu jazdí ľahko. Ceny za požičanie sa pohybujú od 5 do 15€ za deň, v závislosti na koľko dní si bicykel požičiate. Ostrov je popretkávaný cyklotrasami a okrem hlavnej cesty z mesta Kos do mestečka Kefalos, sú ostatné cesty prázdne. Ak však pôjdete bicyklom cez celý ostrov, musíte si to odšlapať aj naspäť, nedá sa naložiť bicykel do autobusu.

Taxi

Doprava po ostrove taxíkom je tiež jedna z možností. Taxikári zväčša hovoria anglicky aj nemecky, ale s dorozumením by ste nemali mať problém aj bez jazyka. Väčšina taxíkov stojí na stanovišti pri prístave. Ceny sú okolo 1€ za kilometer.