Pláže na ostrove Kos

Marmari

Marmari je dedinka pri pobreží, ktorá je kúsok od mesta Kos. Pri dedinke je niekoľko nádherných pláží s bielym pieskom a čistým morom, z ktorých najväčšia nesie názov dedinky Marmari. Na pláži rastú krásne vysoké palmy a rôzne stromy, ktoré poskytujú príjemný tieň.

viac

Kardamena

Pláž Kardamena sa nachádza pri dedinke Kardamena 5 minút jazdy od letiska a 22 km južne od mesta Kos. Je dlhá 3 km a pokrytá krásnym bielym pieskom. Je to druhá najväčšia pláž ostrova Kos. Ak radi rybárčite, vo vodách pri tejto pláži si zachytáte dostatočne, lebo je tu bohatý podmorský život.

viac

Embros Thermes (Emprós Thermá)

Zaujímavá pláž s unikátnym čiernym pieskom a kamienkami sa nachádza na južnom pobreží 8 km od mesta Kos. Cesty vedúce k pláži sú dobré a pri pláži je dostatok miesta na parkovanie. Blízko je zastávka autobusu, ktorý jazdí z mesta Kos.

viac

Kefalos

Kefalos je azda najkrajšia a najznámejšia pláž ostrova Kos. Z mesta Kos je to 45 km, čo je celkom ďaleko, ale jazdí sem pravidelný autobus. Pláž je tvorená z kamienkov a piesku, more je veľmi čisté. Blízko je kláštor Agios Nikolas, ku ktorému sa dá ľahko doplávať.

viac

Lambi

Pláž Lambi leží za mestom Kos, je dlhá 1 km a nachádza sa hneď vedľa prístavu. Pláž je piesková a kamienková s množstvom lehátok na prenájom, barov a kaviarní. Dosť často tu bývajú veľké vlny a silný vietor.

viac

Mastichari

Pláž sa nachádza pri rovnomennej dedinke 22 km západne od mesta Kos. Pláž je piesková, pričom piesok je krásne biely ako na exotickej pláži v Karibiku. V blízkosti je prístav, v ktorom je stále veľa rybárov, ktorí zásobujú miestne taverny rybími špecialitami. 

viac

Tigaki

Pláž Tigaki leží v severnej časti ostrova pár kilometrov od mesta Kos. Je to 10 km dlhá pláž s nádherným bielym pieskom a plytkým morom. Pre deti a neplavcov je táto pláž ako stvorená. Na celom ostrove nenájdete dlhšej pláže ako je Tigaki.

viac

Ayios Stefanos (Agios Stefanos)

804/image}

Pláž leží 40 km západne od mesta Kos, 3,5 km severovýchodne od mesta Kefalos. Pláž je kamienkovo-piesočnatá a je z nej krásny výhľad na ostrovček Kastri. Na tomto ostrovčeku sa týči veľká skala so zvyškami pevnosti, ktorá kedysi chránila záliv pred pirátmi.

viac