Na ostrove Kreta je výborná infraštruktúra, dobré autobusové spoje, taxi a tiež slušné lodné spojenie a kvalitné cesty. Cesty sú v dobrej kvalite, ale ich značenie je veľmi zlé a občas sa ocitnete na úplne inom mieste ako ste chceli. Mimo mesta sú cesty užšie, čo však nie je až taký problém. Kréta má dve medzinárodné letiská v mestách Heraklion a Chania a jedno menšie letisko pri meste Sitia. Vo väčších mestách sú prístavy, ktoré ponúkajú napojenie na ostrovy Rhodos, Karpathos, Kasos, Kythera, polostrov Peloponéz, mestá Solún, Pireus a súostrovie Dodekanisa.

Taxi

Taxi služba na Kréte je bezproblémová, len odporúčame dohodnúť sa na cene za dopravu do cieľa hneď po nasadnutí do taxíka. Tým sa vyhnete predraženej ceste taxíkom, čo sa niekedy stáva neznalým turistom. Napríklad doprava v rámci jedného mesta nemôže stáť viac ako 5€. Približné ceny taxíkov na ostrove Kréta:

Heraklion letisko - Heraklion mesto 14€
Heraklion mesto - Agia Pelagia 35€
Heraklion mesto - Agios Nikolaos 70€
Heraklion mesto - Chania mesto 150€
Heraklion mesto - Rethymnon mesto 90€
Chania letisko - Chania mesto 30€

Auto

Prenájom auta na Kréte vyjde dosť draho, ale keďže je to veľký ostrov s dĺžkou až 260 km, na jeho objavovanie je dobré mať auto. Na Kréte je prenájom auta drahší ako na iných gréckych ostrovoch, dokonca drahší aj ako v mnohých európskych destináciách. Sú tu ako medzinárodné firmy ponúkajúce prenájom, tak aj miestne, ktoré sú často o niečo lacnejšie. Ak si chcete prenajať auto, potrebujete zložiť depozit kreditnou kartou. Slovenský vodičský preukaz je platný v ceej EÚ, čiže aj v Grécku. Počas letnej sezóny sú spoločnosti ponúkajúce prenájom vyťažené a môže sa stať, že budú autá obsadené. Preto je dobré zarezervovať si auto online ešte pred príchodom na Krétu. Pri prenájme majte na mysli, že Kréta je kopcovitý ostrov a je dobré priplatiť si pár eur za silnejšie auto, s ktorým bude objavovanie ostrova jednoduchšie. Ak máte deti nezabudnite pri prenájme auta objednať aj detské sedačky.

Autobus

Autobusová doprava na Kréte je na grécke pomery spoľahlivá a autobusy sú čisté. Autobusovú dopravu na ostrove Kréta prevádzkuje spoločnosť KTEL (Kino Tamio Eispraxeon Leoforon). Zastávky autobusov sú zväčša jednoduché, pekné autobusové nástupište s pohodlnými sedadlami, úschovňou batožín a kaviarňou je v meste Heraklion. V meste Heraklion sú dve autobusové nástupišťa, z ktorých sa dostanete do rôznych častí ostrova.

MHD

Lístky na MHD predávajú v novinových stánkoch (periptero) a lístok musíte mať zakúpený už pred nástupom do vozidla MHD (platí to pre mesto Heraklion). Cena celodenného lístka v meste Heraklion je 5€ ale dajú sa zakúpiť aj lístky na kratšie časové obdobie za 1€ alebo 1,50€. V meste Chania sa dá lístok zakúpiť aj v autobuse a stojí od 1,10€ do 2€.  Autobusmi MHD sa dá voziť v rámci mesta, ale dovezú vás aj na niektoré pláže (Kalamaki, Agia Marina).

Loď

Ostrov Kréta sa dá objavovať aj loďou a je tu niekoľko lodných spoločností ponúkajúcich nielen dopravu medzi prístavnými mestami, ale aj medzi Krétou a okolitými ostrovmi. Napríklad z mesta Hora Sfakion na juhu kraa Chania jazdia lode do mestečiek Agia Roumeli, Sougia, Loutro, Paleochora aj na pláž na ostrovčeku Elafonisi. Na ostrov Elafonisi je počas leta denný spoj z prístavu v mestečku Paleochora. Odporúčame výlet loďou na najjužnejší ostrov Grécka Gavdos, ktorý je aj najjuznejším miestom Európy. Na ostrov Gavdos chodí trajekt z miest Paleochora, Sougia a Hora Sfakion.

Na mape sú vyznačené hlavné prístavy a letiská ostrova Kréta so stručnými popismi kam sa dostanete z jednotlivých prístavov.