Pláže na Kréte

Agia Marina

Rozsiahla pláž na západe Kréty, pri ktorej je vybudovaný veľký turistický rezort s rozmanitými možnosťami trávenia dovolenky. Je tu viacero luxusných hotelov, reštaurácií, barov a nočných klubov. Nočný život v Agia Marina je počas leta veľmi pestrý. Ubytovať sa tu dá aj v skromnejších hoteloch a apartmánoch miestnych obyvateľov.

viac

Balos

Pláž v zátoke Balos je azda najpozoruhodnejšia pláž na ostrove Kréta a jedna z najkrajších gréckych pláží. Nachádza sa na severozápadnom výbežku v časti Chania 17 km od mesta Kissamos. Pláž je veľmi obľúbená medzi turistami, ktorých tu v lete je plno každý deň.

viac

Elafonisi

Elafonisi je malý ostrovček na juhozápade ostrova, ktorý je spojený s Krétou plytkým útesom. Elafonisi znamená v preklade Jelení ostrov a je to raj na zemi. Dlho toto miesto zostávalo neobjavené, ale teraz je turistami veľmi obľúbené.

viac

Georgioupoli

Georgioupoli je piesočnatá pláž dlhá vyše 9 km. Na východnej strane pláže sa dajú nájsť súkromné zákutia, ale západná strana je obľúbená a navštevuje ju veľa dovolenkárov. Bývajú tu dosť veľké vlny kvôli severným vetrom. Blízko pláže sa nachádza jazero Kournas, ktoré stojí za návštevu po vykúpaní sa v mori.

viac

Germaniko Pouli

Pláž Germaniko Pouli sa nachádza 2 km od mesta Chania. Je to vybavená pláž s veľkým výberom ubytovania od luxusných hotelov po kempy. Pláž je dlhá a piesočnatá. Na pláž sa ľahko dostanete autobusom, alebo požičaným autom.

viac