Pláže na Rhodose

Tsambika

Piesková pláž Tsambika sa rozprestiera 25 km od mesta Rhodos. Je to dlhá pláž a nad ňou sa týči impozantná skala porastená zeleňou, na ktorej je postavený kláštor Tsambika.

viac

Lindos Megali Paralia

Pláž blízko pri letovisku Lindos je dlhá a piesočnatá. Dá sa tu prenajať biely slnečník s lehátkami, ktorých tu je vedľa seba niekoľko desiatok. Z pláže je pekný pohľad na vrch s dedinkou Lindos, nad ktorou sa týči akropola.

viac

Elli

Jedna z najnavštevovanejších pláží ostrova leží v meste Rhodos. Anglický spisovateľ Lawrence Durrell označil túto pláž za najlepšiu pláž v Stredomorí. Dĺžka pláže je približne 400 metrov a šírka do 40 metrov.

viac

Pefki

Táto kamienkovo-piesková pláž je rušná, plná obchodov a barov. Pláž je široká len pár metrov a na jej konci sú skalnaté zátoky, kde sa dá dobre čvachtať v plytkej, teplej vode.

viac

Faliraki


Plážový rezort Faliraki je najrozvinutejšou oblasťou na ostrove a môžte tu stretnúť turistov z celého sveta. Chodia sem hlavne mladí ľudia, ktorí si užívajú pohodu v plážových baroch s výhľadom na more. Leží v severovýchodnej časti ostrova, 10 km od letiska. Pláž má čo ponúknuť aj najnáročnejšiemu turistovi a je plná života.

viac

Kiotari

Pláž leží pri rovnomennom letovisku 60 km od hlavného mesta Rhodos. Z rezortu Lindos je to pár minút jazdy. Je to pieskovo-kamienková pláž, na ktorej je množstvo možností trávenia aktívnej dovolenky.

viac

Afandou

Pláž nesie rovnaké meno ako dedina Afandou od ktorej je vzdialená 1 km. Je pieskovo kamienková a dlhá až 4 km. Nechodí sem toľko turistov, čiže je tu celkom kľud. More je tu chladné a hlboké, ale čisté, pokojné a vhodné pre plavcov.

viac