Pláže na Santorini

Kamari

Kamari je plážový rezort, kompletne prestavaný po zemetrasení v roku 1956, nachádza sa na juhovýchodnej strane Santorini. Táto oblasť je známa pre krásnu pláž a zeleň, ktorá obklopuje rezort. Na 2,5 km dlhej pláži nájdete hotely, reštaurácie, bary a nespočetne veľa obchodov.

viac

Perissa

Perissa vlastne nie je jedna pláž, ale je to skôr plážový rezort alebo také turistické mesto pri pláži. Táto oblasť je novopostavená len kvôli turistickému ruchu. Preto aj budovy nie sú tradičné, ale moderné. Nachádza sa 15 km juhovýchodne od Fira. Pláž je dlhá takmer 5 km so zaujímavým čiernym pieskom zmiešaným s drobnými kamienkami.

viac

Červená pláž

Červená pláž je jednou z najznámejších a najkrajších pláží na Santorini. Nachádza sa v blízkosti obce Akrotiri, kde je aj hrad a archeologické nálezisko. K pláži to je z Akrotiri asi 10 minút chôdze. Pláž je celkom malá a býva preľudnená, keďže veľa turistov prišlo na ostrov hlavne kvôli tejto pláži a pláži vedľa, ktorá sa volá Biela pláž.

viac

Biela pláž

Leží hneď vedľa Červenej pláže a pomenovanie získala zo sfarbenia skaliska nad ňou a kameňov v piesku. Nachádza sa 14 km z mestečka Fira. Je menej atraktívna ako Červená pláž, ale o to kľudnejšia. Piesok je čierno-červený, takisto kamienky, ale časť pláže je svetlá.

viac