Pláže na ostrove Thassos

Vathi

Vathi je opustená pláž v zátoke, obklopená stromami. Leží v severovýchodnej časti ostrova. Prístup na pláž je celkom zložitý po prašnej ceste z Makryammos.

viac

Paradise

Je to jedna z najpopulárnejších pláží na ostrove Thassos. Pomenovanie pláže je celkom trefné, vzhľadom na okolitú prírodu s exotickým nádychom. Taktiež tyrkysová farba mora a biely piesok pripomínajú skôr pláž v Karibiku.

viac

Alikes (Alyki)

Obľúbená pláž Alyki leží na juhovýchodnom pobreží 32 km od Limenas, 16 km od rezortu Potos. Je dlhá približne 200 metrov a široká 15 metrov. Pri pláži je navštevované turistické stredisko Alyki.

viac

Pachis

Pláž Pachis leží 7 km od hlavného mesta Limenas v severnej časti ostrova. Je obklopená borovicami a kde tu rastú stromy samostatne aj tesne pri mori.

viac

Limenaria

Piesková pláž s kamienkami sa nachádza pri turistickom letovisku s rovnakým názvom. Je dlhá takmer 2 km a široká 25 metrov. Je to kľudné miesto, kde si zaručene oddýchnete na pohodlnom lehátku v tieni slameného slnečníka.

viac

Chrissi Ammoudia (Golden Beach, Skala Panagia)

Najväčšia pláž na ostrove leží 4 km od dediny Panagia, 12 km od hlavného mesta Limenas. Rozprestiera sa medzi rezortmi Skala Potamis a Skala Panagias.

viac

Metalia

Názov pláže je odvodený od továrne na železo, ktorá už má časy svojej najväčšej slávy za sebou. Avšak z pláže je na schátranú továreň celkom zaujímavý pohľad.

viac

Palio Limanaki (Palio Limani)

Pláž sa nachádza veľmi blízko pri meste Limenas, hneď vedľa prístavu. Ak ste ubytovaní v Limenas, je to dobrá alternatíva a nemusíte chodiť ďaleko.

viac

Trypiti

Dobre organizovaná pláž leží 35 km juhovýchodne od Limenas, 2 km od strediska Limenaria. Pláž je pieskovo-kamienková s dobrými možnosťami plávania a šnorchlovania pri skalách.

viac

Potos

Jedna z najpopulárnejších pláží leží pri turistickom rezorte Potos, 3 km od mestečka Limenaria. Nachádza sa na juhu ostrova Thassos, 42 km od Limenas.

viac