Píniové lesy, myrty, olivovníky, figovníky a rôzne druhy paliem, viniče, citrusy či opuncie. Na prechádzkach ostrovom Vás určite okúzli vôňa ibišku, jasmínového keru, oleandru či magnólie. Nenachádzajú sa tu divé zvery, možno vidieť čajky, lastovičky, vo vodách rôzne druhy rýb, morských ježkov, hviezdice, krabov, chobotničky a asi najznámejšie sú pre ostrov korytnačky Caretta- Carreta. Ak budete mať šťastie možno nejaké uvidíte. Tieto morské korytnačky sa však stali ohrozeným druhom, ktoré možno nájsť iba v Stredozemnom mori a sú zákonom chránené. Existujú od čias dinosaurov a v tomto období bojujú o prežitie. Dospelá korytnačka môže dorásť až do hmotnosti 100 kg a výšky 1,2 m. Počas noci v júni až v auguste hľadajú samičky suché miesta na piesočnatých plážach, kde v hĺbke 40 až 60 cm kladú svoje vajcia. Asi o dva mesiace neskôr sa z vajíčok vyliahnu maličké korytnačky, ktoré sa vracajú do mora. Zaujímavosťou je inštinkt korytnačiek: korytnačky sa vrátia naspäť na to miesto kde sa vyliahli, aby nakládli svoje vajcia, rovnako ako ich matky. rozvoj turizmu aj negatívne ovplyvnil pokojný život korytnačiek, často-krát mnoho korytnačiek umiera v rybárskych sieťach, v znečistených vodách mora, či sú zrazené alebo hniezda pošliapané bezohľadnými turistami. aj hluk a nočné osvetlenia letovísk je pre korytnačky škodlivý, stávajú sa práve vyliahnuté mláďatká sa stávajú dezorientované pri svojom prvom vstupe do mora a môže sa stať, že cestičku nikdy nenájdu. Carreta-Carretu možno vidieť na plážach v zálive Laganas: Kalamaki, Gerakas, Marathonissi.

Marathonissi má tvar korytnačky a tiež sa nazýva ostrovom korytnačiek, je neobývaný ostrov v tesnej blízkosti Zakynthosu. Je ho možné vidieť aj z pláže Gerakas. Je obľúbeným ostrovom korytnačiek.

Je to určite očarujúci zážitok spozorovať Carretu-Carretu, ale každý návštevník by mal rešpektovať požiadavky ochranárov:

  • nevstupovať na pláže v zálive Laganas a Yerakas medzi západom a východom slnka
  • nepoužívať svetlá v blízkosti pláž v noci
  • nepoužívať motorové člny vo vodách Laganaského zálivu
  • na pláži sa zdržiavať len na vyznačených miestach, v žiadnom prípade nenarúšať ochranármi vyznačené hniezda
  • nenechávať odpadky na plážach, pretože maličké korytnačky sa o ne môžu zraniť, zamotať sa do nich
  • nechytať lezúce korytnačky a nesnažiť sa ich doniesť do vody, ale je dobré im robiť tieň, aby sa ľahšie dostali do mora