Pláže na ostrove Zakynthos

Banana

Najväčšia pláž na ostrove, pláž Banana leží na západnom výbežku asi 15 km od hlavného mesta. Je to naozaj veľmi dlhá pláž s plytkým morom. Na niektorých miestach keď vchádzate do mora, dno sa zvažuje a keď je vám voda asi po pás, tak je more plytšie.

viac

Gerakas

Jedna z najkrajších pláží ostrova a na rozdiel od Navajo dostupná aj peši. Pláž je udržiavaná a veľmi čistá. Pre pobyt na pláži platia prísne podmienky, pretože sa tu liahnu korytnačky Caretta-Caretta. Pláž leží 18 km juhovýchodne od hlavného mesta ostrova.

viac

Tsilivi

Veľmi populárny rezort Tsilivi sa nachádza 6 km západne od hlavného mesta. V rezorte je mnoho hotelov, obchodov, barov, nočných klubov a reštaurácií a v sezóne je to veľmi rušné miesto cez deň i v noci. Najpočetnejšou skupinkou turistov sú Taliani a Briti ale chodia sem i Poliaci a tiež Slováci.

viac

Laganas

Laganas je jeden z najpopulárnejších rezortov ostrova s veľmi dlhou plážou a dobrými možnosťami na dovolenkovanie. Nachádza sa 9 km severne od mesta Zakynthos. V sezóne je tu veľmi rušno cez deň i v noci. Sú tu početné bary a kaviarne, kde sa podvečer zgrupujú najmä mladí ľudia z celého sveta.

viac

Navajo - najkrajšia pláž Európy

Nachádza sa na severozápadnej časti ostrova v blízkosti dedinky Anafotiria. Na pláž sa možno dostať len loďou, padákom (viď video dolu) alebo si môžete vychutnať pohľad na túto krásu z výšky z vyhliadky. Pláž je ukrytá uprostred skalného masívu a z výšky je úžasný pohľad na tyrkysové more.

viac

Kalamaki

Pláž Kalamaki leží 6 km južne od mesta Zakynthos v zálive Laganas blízko letiska. Pláž leží pri obľúbenom rezorte Kalamaki, ktorý je obľúbený najmä pre rodiny a milovníkov vodných športov. Kalamaki je piesková pláž a piesok je ideálny pre deti na stavanie pieskových hradov.

viac

Alikanas (Alykanas)

Rezort Alikanas navštívi každý rok množstvo turistov z celého sveta. Je to veľmi obľúbené letovisko nachádzajúce sa 16 km juhovýchodne od hlavného mesta Zakynthos. Susedí s ďalším obľúbeným rezortom Alykes. Pláž Alikanas je piesková s kryštálovo čistým morom.

viac

Alykes (Alikés)

Pláž Alykes leží 18 km severozápadne od mesta Zakynthos v jednom z najobľúbenejších rezortov ostrova. Pláž je piesková a nad ňou je bohatý výber reštaurácií a barov. Názov pláže je odvodený od soľných jám (z gréckeho alikes), ktoré sú za dedinkou Alykes.

viac