Navajo - najkrajšia pláž Európy

Nachádza sa na severozápadnej časti ostrova v blízkosti dedinky Anafotiria. Na pláž sa možno dostať len loďou, padákom (viď video dolu) alebo si môžete vychutnať pohľad na túto krásu z výšky z vyhliadky. Pláž je ukrytá uprostred skalného masívu a z výšky je úžasný pohľad na tyrkysové more.

Nádherné kryštálové more a bielučké okrúhle kamienky sú v kontraste so starým vrakom lode, ktorý sa nachádza uprostred pláže. A práve kvôli nemu sa stala pláž jednou z najfotografovanejších. Príbeh starého vraku siaha do r. 1980, kedy grécke úrady získali podozrenie na jednu loď, ktorá pašovala cigarety a likéry. Pašerácku loď začali prenasledovať a tá pre zlé počasie stroskotala na piesočnatej pláži v zátoke, ktorá sa dnes nazýva aj pašerácka zátoka. Pláž je známa nielen ako Navajo ale vďaka vraku lode ako Shipwreck beach. Loď bola veľmi stará, postavená už v roku 1937 a od svojho zakotvenia leží na pláži Navajo ako pripomienka. Určite sa vyfoťte pri vraku a vyskúšajte more v zátoke, prekvapí vás jeho chladný nádych - bude to niečo na čo budete spomínať celý život.

Pláž Navajo sa pravidelne umiestňuje v rebríčkoch najkrajších pláží sveta a mnohí ju považujú za najkrajšiu pláž Európy. Niečo na tom bude, hlavne keď si pozriete fotky pláže z vrchu.

Na pláž sa dostanete z malého prístavu Porto Vromi, odkiaľ chodia vodné taxi každú hodinu. Alebo ak ste na ostrove prostredníctvom cestovnej agentúry, kde vám isto už pred cestou ponúknu výlet na túto nezabudnuteľnú pláž. Avšak vopred vás upozorňujeme, že cez deň je na pláži veľké množstvo ľudí čo nie je veľmi romantické ako fotky tejto pláže bez ľudí. Ak chcete mať pláž takmer len pre seba, skúste sa spýtať na nejaké skoré ranné vodné taxi.

Čo je na pláži:

  • vrak lode

Mapa

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Video

Zaujímavé video base jump zoskokov na pláž Navajo