Jazero Lagoa da Serra da Estrela sa nachádza v ťažko dostupnom teréne v portugalskom národnom parku Parque Natural da Serra da Estrela. Na tomto jazere je obrovský lievik, ktorý pohlcuje vodu. Podľa videí, ktoré pomocou kamery na drone nakrútili traja turisti by sa mohlo zdať, že tento obrovský lievik je dielom prírody.

Tento lievik však vznikol rukou človeka v roku 1955 ako súčasť systému vodných elektrární v pohorí Serra da Estrela. Lievik Covão dos Conchos je začiatkom 1519 metrov dlhého tunelu, ktorý slúži na odklonenie vody z  Ribeira das Naves do jazera Lagoa Comprida.

Na úžasnom videu vidno tento lievik z rôznych uhlov. Asi nikto by sa nechcel plaviť na loďke okolo tohto strašidelného lieviku. Ak by niekto v budúcnosti chcel vidieť Covão dos Conchos na vlastné oči, bude musieť ísť pešo ťažkým terénom približne 2 hodiny. Odporúča sa vziať si so sebou niečo na jedenie a pitie a neodporúča sa ísť sem počas zimných mesiacov, kedy je cesta klzká a pokrytá ľadom. Na cestu sa odporúča pevná, vodeodolná obuv.

Pridaj komentár