Dolní Morava je moderný horský rezort s celoročnou prevádzkou ponúkajúci širokú škálu rekreačných, športových a tiež adrenalínových aktivít. Nájdete tu niekoľko svetových unikátov ako najdlhší visutý most nazvaný Sky Bridge 721, Stezka v oblacích, Mamutia bobová dráha alebo mamuta v nadrozmernej veľkosti. Stavajú tu aj najdlhší visutý most na svete. Deti sa zabavia vo vodnom parku plnom vodných atrakcií, či v detskom parku Amálka. Cyklistov počas jari, leta a jesene čaká trail park s traťmi rôznej obtiažnosti a dajú sa tu požičať horské kolobežky s dojazdom až 15 km. Okrem toho je tu 450 metrov dlhá podzemná Stamichmanova štôlňa plná interaktívnej zábavy a piknikový chodník.

Najzaujímavejšie atrakcie Dolnej Moravy

Najdlhší visutý most na Zemi

Neďaleko vyhliadkovej veže Stezka v oblacích otvorili v roku 2022 visutý most nazvaný Sky Bridge 721, ktorý je s dĺžkou 721 metrov najdlhší most svojho druhu na Zemi. Nachádza sa v nadmorskej výške 1125 metrov a prechádzať sa poňom budete úctyhodných 95 metrov nad zemou.

Stezka v oblacích

Hlavnou atrakciou je slávna Stezka v oblacích (u nás máme niečo podobné pri Bojniciach či v Bachledovej doline). Postavená je v nadmorskej výške 1 116 m n. m. a výhľady na okolitú krajinu sú naozaj úchvatné. Na vrchu je plošina, ktorá má miesto podlahy sieťku a chce to naozaj odvahu na ňu vliezť a vychutnať si ten adrenalín, keď ste 55 metrov nad zemou len na sieťke. Zhora sa dá spustiť na stometrovom tobogáne (platí sa 50 Kč), ale môžete ísť aj pešo naspäť. Zaujímavosťou je aj tunel tvorený hustou sieťou, ktorou si môžu odvážlivci skrátiť cestu z jedného poschodia do druhého.

Keďže Stezka v oblacích je bezbariérová, môžu sa na ňu vydať aj ľudia na vozíku. Psi a iné zvieratá majú vstup zakázaný. K Stezke v oblacích sa dá dostať sedačkovou lanovkou a je možné prepravovať bicykle, kočíky, vozíky za bicykel aj invalidné vozíky.

Detaily o Stezke v oblacích
Nadmorská výška 1 116 m n. m.
Výška 55 metrov
Dĺžka drevené lávky 710 metrov
Dĺžka tobogánu 100 metrov
Webstránka www.dolnimorava.cz/o-stezce-v-oblacich
Vstupné Dospelý 320 Kč 
Dieťa do 15 rokov 220 Kč

Video Stezky v oblacích v zime

Bobová dráha

Ak chcete trocha adrenalínu, môžete vyskúšať jazdu na najdlhšej bobovej dráhe svojho druhu v Českej republike a druhej najdlhšej v Európe. Bobová dráha má dĺžku 3 km a prevýšenie 364 metrov. Pri jazde prekonáte spolu 25 zákrut, prejdete osmičkovú slučku, dvojitú 360° otáčku, tunel a dosiahnete rýchlosť 50 km/h. Najlepšie sú však výhľady na peknú prírodu okolo vás a pod vami.

Video Mamutej horskej dráhy

Adrenalin Park

Okrem úžasnej bobovej dráhy majú návštevníci Dolnej Moravy radi adrenalínový park. Adrenalínový park ponúka mnoho atrakcií, najlepšie z nich sú obria hojdačka pre dvoch, zip-line, lanová dráha, lezecká stena a Bag Jump, teda zoskok na oceľovom lane.

Mamutíkov vodný park

Rezort Dolní Morava má čo ponúknuť aj najmenším návštevníkom a Mamutíkov vodný park zaujme azda každé dieťa. Pre deti je prichystaných 6 malých detských pltí, na ktorých sa môžu deti samé povoziť v plytkom jazierku. Je tu tiež 52 metrov dlhá plytká riečka s množstvom vodných atrakcií ako stavidla, korýtka, či malé mlynské kolo. Deti si môžu vyskúšať vyregulovať rieku či roztočiť mlynské koleso a vidieť ako funguje mini vodná elektráreň, závlaha či vodný buchar.

Aktivity v zime

V zime sem zavítajú samozrejme najmä milovníci lyžovania, snowboardovania a sánkovania. Sú tu vynikajúce zjazdovky, špeciálna zjazdovka pre deti, trať s tunelmi i prekážkami. Spolu je tu 8 zjazdoviek s rôznymi stupňami náročnosti, 2 lanovky a 2 vleky. Ubytovanie ponúka niekoľko horských chát a hotelov. Zaujímavosťou je večerné lyžovanie a tiež možnosť večerného sánkovania.

1 komentár

Pridaj komentár