Slávny a úspešný tenista Roger Federer sa stal novým veľvyslancom švajčiarskeho cestovného ruchu. V novom krátkom filmovom spote na spropagovanie švajšiarskeho turizmu si zahral s oskarovým hercom Robertom De Niro. Film bol nakrútený minulú jeseň v Zermatte a v New Yorku. Herec vo filme odmietol pozvanie Federera na účinkovanie vo filme o Švajčiarsku. De Niro si totž myslí si, že cieľ filmu je pôsobivý a krásny, ale vo Švajčiarsku nie je nijaká dráma. Robert De Niro hral výlučne vo filmoch, kde figuruje dráma. Odkaz filmu je jasný: ak nechcete počas dovolenky drámu, príďte do Švajčiarska.

De Niro k spolupráci s tenistom dodal, že má v pláne navštíviť Švajčiarsko a spoznať jeho krásy možno aj spolu s Rogerom Federerom. Švajčiarsko má jednoznačne čo ponúknuť aj našincovi. Švajčiarsko je vhodné navštíviť v každom ročnom období a to aj keď nie ste práve lyžiari či neobľubujete zimné športy. Len majte na pamäti, že na naše pomery je to veľmi drahá destinácia. Aby ste preto v konečnom dôsledku nezažili drámu keď sa pozriete na bankové konto po príchode z dovolenky vo Švajčiarsku.

Na webe myswitzerland.com je sekcia venovaná destináciám, ktoré odporúča Roger Federer. Je pekné, že svoju slávu tenista využíva na propagovanie svojho rodného kraja. Za takúto podporu nič nechce a výŤažok bude venovaný na podporu znevýhodnených detí vo Švajčiarsku.

Pridaj komentár