Prístavné mesto Málaga sa nachádza na známom pobreží Costa del Sol (pobrežie slnka) na juhovýchode Španielska asi 130 km od Afriky. Je to centrum priemyslu južného Španielska. Po meste Sevilla je to najdôležitejšie mesto v Andalúzii. Žije tu necelých 570 tisíc obyvateľov a Málaga je šieste najväčšie mesto Španielska. V posledných rokoch sa Málaga stala populárnou destináciou pre turistov z celého sveta. Letisko v Málage je jedno z najväčších v Španielsku a ročne ho využije vyše 10 miliónov turistov. Počas letnej sezóny sú všade davy turistov, na čo sa treba pripraviť. Po ceste z letiska uvidíte množstvo hotelov a budov zo 70-tych rokov, ale centrum mesta je historické a úzke poprepletané uličky sú romantické. Prístav v Málage je druhý najväčší v Španielsku.

Málaga bola osídlená už pred vyše 2800 rokmi a vykopávky z nej sú vystavené po celom meste. Mesto ako prví kolonizovali Feninčania okolo roku 770 pred n. l., ktorí ju nazvali Malaka. Postupne mesto obsadili Gréci, Kartáginci, Mauri a Rimania. Počas 17. a 18. storočia bolo mesto v úpadku a trpelo na epidémie, povodne a zemetrasenia, ktoré mesto zničili. V 19. storočí sa situácia zmenila a Málaga sa stala bohatým mestom a dôlzitým turistickým strediskom. Pri Málage je pevnosť z 15. storočia nazvaná Alcazaba, z ktorej môžete vidieť celé mesto s prístavom ako na dlani. Určite navštívte honosnú katedrálu La Manquita postavenú v barokovom, renesančnom aj neoklasickom štýle.

Festivaly v Málage

V Málage sa počas roka koná niekoľko festivalov, z ktorých najväčší sa koná v polovici augusta a nesie názov Feria. Miestne festivaly sú pre našinca až veľmi bujaré a divoké. Celkovo ľudia v Málage sú veľmi spoločenskí a priateľskí. Niet sa veľmi čomu čudovať, lebo Málaga je naozaj krásne mesto v peknom prímorskom prostredí s príjemným počasím po celý rok. Ak chcete zažiť nezabudnuteľnú atmosféru španielskych osláv Veľkej Noci, príďte sem na Semana Santa en Málaga. Oslava veľkonočných sviatkov tu trvá týždeň a je odlišná od našej Veľkej Noci. Ďalší zaujímavý festival, Férias de Malaga, sa koná od 11. do 19. augusta.

Málaga, tak ako iné španielske letoviská má širokú ponuku kvalitných reštaurácii a bohatý nočný život. V Málage sa oplatí ochutnať najmä rôzne morské špeciality. Mimo iných vynikajúcich reštaurácií sa odporúča navštíviť známe miestne reštaurácie El Caleno, Cañadú, Restaurante Tapadaki, Amigos Grill Muelle Uno, Restaurante Amador či La Reserva 12. Najlepšiu diskotéku zažijete v klube Discoteca Andén a o nočnú zábavu postarané je v nočnom bare Liceo. Predstavenia rôznych hudobníkov sa konajú v ZZ Pube a Velvet clube.

Pláže v Málage sú pieskové a najkrajšie z nich sú Torremolinos, El Palo, El Caleta či 3,5 km dlhá pláž San Julian. Pláže sú dobre vybavené a samozrejmosťou sú lehátka, slnečníky, sprchy a tiež detské ihriská. Najrušnejšie pláže mesta sú La Caleta a Malagueta. Keďže v Málage je 320 dní s priamym slnkom, nemusíte sa báť studenej vody či nepriazniveho počasia, najmä počas leta.

Parky v Málage

Príjemným spestrením dovolenky v Málage môže byť návšteva parkov v Málage, ktorých tu je niekoľko. V parkoch Malaga Park a La Batería Park pestujú mnohé exotické druhy rastlín z rôznych kútov sveta. Park vytvorený v anglickom štýle Jardín Botánico-Histórico La Concepción má za sebou vyše 100-ročnú hostóriu. Odporúčame návštevu parkov Crocodile park, kde chovajú krokodílov a Lobo Park, kde môžete vidieť ako žijú vlky vo voľnej prírode.

Nákupy v Málage

Pre mnohých sú samozrejmosťou nákupy suvenírov, oblečenia a iných vecí. Nákupy v Málage sú možné na viacerých uliciach, napríklad Calle Larios a v nákupných centrách ako Muelle Uno, Plaza Mayor, Larios Centro, El Corte, či najväčšie nákupné centrá Parque Comercial La Canada a Centro Comercial La Veronica. V meste sú tiež rôzne trhoviská ako Mercadillos BC alebo centrálne trhovisko Atarazanas.

Málaga je tiež rodisko Pabla Picassa, ktorého diela sú vystavené v Múzeu Pabla Picassa. Narodil sa tu aj herec Antonio Banderas, ktorý má v meste svoju reštauráciu. V tomto blogu sa dočítate ďalších zaujímavostiach o Málage. Mesto Málaga je tiež výborným východiskovým bodom pre výlety to okolitých miest ako GranadaSevilla či Córdoba.

Lacné letenky – Malaga

Základné informácie o Málage

Počet obyvateľov568 479 (2013)
Doba letu z Bratislavycca 3 hod

Čo je v meste:

 • hotely
 • prístav (2. najväčší v Španielsku)
 • letisko
 • Múzeum Pabla Picassa
 • múeum vína
 • katedrála La Manquita
 • reštaurácie, bary, obchody
 • ZOO
 • botanická a historická záhrada La Conceptión
 • býčia aréna La Malagueta

Objednať výhodné ubytovanie v Málage

Zaujímavosti o Málage

 • V Málage sa narodil maliar Pablo Picassso.
 • Herec Antonio Banderas sa narodil v mestečku Carratraca neďaleko Málagy.
 • Aréna na býčie zápasy La Malagueta patrí medzi najstaršie a najväčšie v Španielsku.
 • Málaga leží približne 150 km od Afriky a je najjužnejšie väčšie mesto Európy.
 • Mesto bolo založené Feninčanmi okolo roku 770 pred n. l. pod názvom Malaka. Je to jedno z najstarších miest na Zemi.
 • Prístav v Málage je v nepretržitej prevádzke od roku 600 pred n. l.
 • Rimania prevzali kontrolu nad mestom v roku 218 pred n. l.
 • Po páde Rímskej ríše sa Málaga dostala pod nadvládu Muslimov po dobu 800 rokov a bola premenovaná na Mālaqah.
 • Kresťania dobyli Málagu v auguste 1487 počas tzv. Reconquista.
 • V meste sú pamiatky po dobe nadvlády Feninčanov, Rímanov, Arabov aj Kresťanov.
 • Počas roka je v Málage 300 slnečných a 50 daždivých dní.

Počasie v meste Málaga

V Malage očakávajte veľmi horúce leto s teplotami v júli a auguste okolo 30°C. V lete prší v Malage len veľmi zriedka. Ak sa sem chystáte v zime, tak zimy sú tu mierne a teplé. Malaga má jedny z najteplejších zím spomedzi Európskych miest. V zime zvykne občas zapršať ale sneh tu nečakajte. V Malage je slnečno až 300 dní a takmer 3000 hodín do roka. Aj keď sú tu v lete teploty vysoké, dá sa to vydržať, lebo od mora fúka vietor, ktorý vás trocha ochladí. Leto v Malage trvá od apríla do novembra, ostatné mesiace je teplota tesne pod 20°C.

MÁLAGA Predpoveď počasia

Málaga – doprava

Informácie pre turistov získate v stánkoch na autobusovej stanici alebo na námestí Plaza Merced.

Lietadlo

Letisko v Málage sa nachádza 8 km juhozápadne od mesta, 5 km severne od mesta Torremolinos. Je to 3. najväčšie španielske medzinárodné letisko. Letisko je s mestom spojené vlakmi, autobusmi a tiež taxíkmi. Do mesta Málaga sa dá letieť na ‚vlastnú päsť‘, stačí si len vyhľadať letenku a ubytovanie. Ceny spiatočných leteniek vrátane poplatkov sa pohybujú v cene 150 eur.

Autobus

Po Malage sa dá ľahko a lacno prepravovať mestskou hromadnou dopravou pozostávajúcou hlavne z autobusov. Autobusová sieť je rozsiahla a autobusy začínajú jazdiť od 6:45 do 23:00, niektoré aj mimo týchto hodín. Pár autobusov premáva v noci. Lístok na jednu jazdu stojí 0,85€ a na 10 jázd sa dá kúpiť lístok za 5,70€. Väčšina autobusov jazdí cez ulicu Alameda Principal v centre mesta. Na letisku je zastávka autobusov napravo od príletovej haly. Z letiska ide aj tzv. Ariport Bus, ktorý jazdí medzi hlavnou autobusovou stanicou v Málage a letiskom. Lístok na tento autobus stojí 4 € a jazda trvá 45 minút. Airpot Bus je veľmi spoľahlivý spoj (na rozdiel od iných autobusových spojov). Autobusová stanica sa nachádza na západe od centra mesta vedľa vlakovej stanice.

Taxi

Taxi je asi najpohodlnejšia možnosť dopravy po Malage. Taxi ľahko zastavíte na ulici a taxikári okrem španielčiny hovoria po anglicky. Taxíky majú bielu farbu s modrým pruhom diagonálne cez predné dvere. Na streche taxíkov je zelené svetlo LIBRE, ktoré ak svieti značí, že je taxík voľný. Z letiska sa do mesta dostanete približne za 15€. Taxíky stoja pri východe z príletovej haly a v lete si na voľný taxík počkáte možno aj pol hodinku, ale budete čakať v tieni. V rámci mesta sa odveziete približne za 5€.

Auto

Auto sa dá jednoducho požičať priamo na letisku, kde je niekoľko spoločností. Dá sa objednať aj dopredu cez stránku http://www.malagacar.com. Tu si môžte zvoliť miesto vyzdvihnutia a počet dní, kedy budete potrebovať auto. Ak máte vlastné auto, cesty v Malage a okolí sa považujú za bezpečné a celkom kvalitné.

Vlak

V Málage jazdia dvsa druhy lokálnych vlakov C1 a C2. Spoločnosť Renfe prevádzkuje vysokorýchlostné vlakové spojenie Malagy s dôležitými španielskymi mestami. Do Madridu chodí rýchlostný vlak AVE a cesta trvá 2,5 hodiny. Z hlavnej vlakovej stanice v Málage sa dostanete aj do známych miest ako CórdobaSevillaValencia či Barcelona.  Vlaky sú naozaj rýchle a pohodlné a z letiska premávajú od 7:00 do 24:00 hod. každú polhodinu. Cesta vlakom z letiska stojí 1,25€. Vlaky C1 idú na juh von z mesta do Torremolinos (kde je pekný aquapark Aqualand Torremolinos) je to 10 minút a do južnejšieho Fuengirole (s krásnym zoo Bioparc Fuengirola) trvá cesta pol hodinu. Vlaková stanica sa nachádza na západe od centra mesta vedľa autobusovej stanice. Do vnútrozemského mestečka Alora jazdia vlaky C2.

Metro

Metro v Málage sa vybudovalo za 5 rokov a zatiaľ má dve linky s celkovou dĺžkou vyše 11 km a ďalšie dve sú vo výstavbe. Staníc je spolu 17. Linkou 1 sa dostanete do centra mesta. Linka 1 premáva po povrchu a Linka 2 ide celá pod mestom. Cena lístka je 1,35€. Do metra môžete prísť aj s bicyklom a naložiť sa do dverí so symbolom bicykla. Obmedzenie je na 2 bicykle na jednu súpravu metra.

Loď

Prístav v Malage patrí k najrušnejším v Stredozemnom mori. Je tu druhý najväčší španielsky prístav. Lodnú dopravu do a z Malagy využívajú ročne státisíce turistov.

Bicykel

Bicykel si môžte priniesť so sebou lietadlom, ale kto príde bez bicykla, ľahko si ho požičia v niektorej z miestnych požičovní. Tento typ dopravy obľubujú najmä miestny mladí, ktorí takto objavujú mesto a jeho okolie.

Pešo

Jednou z najlepších možností ako objavovať mesto Málaga je chodiť ‚po svojich‘. Vďaka dobrému počasiu sú vychádzky po meste vynikajúcim relaxom, najmä v doobedných a večerných hodinách.

Pamiatky v Málage

Alcazaba

Alcazaba Malaga

Rozsiahla pevnosť, ktorá sa začala stavať v 8. storočí bola z veľkej časti postavená v 11. storočí a dostavaná v 15. storočí. Nachádza sa na vrchu hory Gibralfaro a pozostáva z dvoch opevnených častí, v jednej z nich stojí palác. Pred vchodom do pevnosti boli v roku 1951 objavené zvyšky rímskeho amfiteátru. Najzaujímavejšou časťou je archeologické múzeum (Museo Arqueológico) s artefaktami fénickej a maurskej kultúry a palác postavený moslimami. Na druhej strane pevnosti je kaštieľ Castillo Gibralfaro. Z pevnosti je nádherný výhľad na mesto a okolie.

Otváracia doba: 9:30 – 20:00 h.

Vstupné: 2,20 €

Katedrála La Manquita

Konštrukcia katedrály začala v roku 1528 a bola dokončená v roku 1782, ale nikdy nebola dokončená podľa plánov. Dokončená bola len jedna veža katedrály, vďaka čomu dostala prezývku La Manquitea, čo znamená jednoruká dáma. Prerušenie stavebných prác bolo v dôsledku toho, že financie na stavbu sa použili na pomoc USA počas ich nezávislosti. Niektorí historici tvrdia, že peniaze boli použité na rozšírenie územia pre bohatých počas obdobia známeho ako Camino de Antequera. Vďaka severnej veži o výške 84 metreov je to druhá najväčšia katedrála v Andalúzii (po Giralde v meste Sevilla).

Pozrite si peknú vizualizáciu tejto honosnej katedrály:

Múzeum Pabla Picassa (Museo Picasso)

Múzeum bolo otvorené 27. októbra 2003 sa nachádza v historickom centre mesta v budove Palacio de Buenavista asi 2 minúty chôdze od katedrály. Blízko múzea na námestí Plaza de la Merced je Picassov rodný dom (Casa Natal), v ktorom je výstava fotografií a artefaktov z Picassovho života v Malage. Turisti si často mýlia Picassovo múzeum s Picassovým rodným domom, obe budovy sú blízko seba ale určite sa oplatí navštíviť obe budovy. V letnej sezóne si však pravdepodobne budete musieť postáť v rade, ktorá sa tiahne z múzea až na ulicu. V múzeu je 12 hál plných stálej expozície Picassovej tvorby a obsahuje maľby ako Matka a dieťa, maľba Picassovej prvej ženy známa pod názvom Olga Kokhlova à la mantille, portrét Pabla v bielom klobúku, skice a ďalších vyše 200 diel zobrazujúcich rôzne štýly a techniky používané týmto významným umelcom.

Vstupné
Stála expozícia8€
Dočasná expozícia5,5€
Kombinovaný lístok10€
Návštevníci do 26 a nad 65 rokovzľava 50%

Info: www.museopicassomalaga.org

Aréna na býčie zápasy La Malagueta

bycia arena Malaga

Neďaleko prístavu a pláže Playa de la Malagueta sa nachádza aréna na býčie zápasy La Malagueta, ktorá bola postavená v roku 1874. Je to vzácna historická budova, ktorá zažila nespočet krvavých býčích zápasov. Prvý býčí zápas sa odohral 11. júna 1876, teda pred takmer 140-timi rokmi. Arénu navrhol architekt Joaquín Rucoba. La Malagueta je obrovská aréna s kapacitou 9032 divákov a kruhovým pôdorysom s priemerom 52 metrov.

V priestoroch býčej arény je múzeum histórie býčích zápasov otvorené od pondelku do piatku od 10.00 do 13.00 a 15.0 – 18.00. Vstupné do múzea je 1,8€.

Botanicko-historická záhrada Jardín (La Concepción)

Vznik botanickej záhrady v Malage sa datuje do roku 1855, kedy Jorge Loring spolu so snúbenicou Amaliou Heredia kúpili na severe Malagy pozemky, kde rástli olivovníky, mandlovníky a stromy citrusových plodov. Počas medových týždňov si tento pár zmyslel založiť botanickú záhradu a vďaka tomu, že mali dostatok peňazí, odkúpili z iných botanických záhrad exotické druhy rastlín z celého sveta. V roku 1911 okdúpila záhradu rodina z mesta Bilbao a pokračovala s jej expanziou. Počas 19. storočia sa v záhrade stretávali rôzne osobnosti kultúrneho a politického života Malagy.V roku 1990 kúpila záhradu radnica v Malage, zrekonštruovala ju a od roku 1994 je prístupná verejnosti ako historická a botanická záhrada.

Súčasťou záhrady sú pekné stavby, napríklad pekný altánok, mosty a múzeum archeologických nálezov Malagy. V botanickej záhrade je vyše 2000 rastlinných druhov, niektoré sú staršie ako 100 rokov. Návštevníci sa môžu pokochať najkrajšou zbierkou paliem v Európe, bambusmi, vodnými rastlinami, ovocnými stromami a kríkmi a mnohými inými. K záhrade jazdí každú hodinu autobus mhd č. 61.

Vstupné
Dospelí5,20€
Deti (6-16 rokov) a dôchodci5,5€

Mapa pamiatok a zaujímavých miest v meste Málaga

Pláže v Málage

Playa de Guadalmar – nudapláž

Pláž je pokračovaním pláže San Julian a nachádza sa neďaleko golfového ihriska. Je dlhá približne 450 metrov, široka 30 metrov a končí pri ústí rieky Guadalhorce. V ústí rieky žije niekoľko živočíšnych druhov a je jedným z hlavných bodov migračnej cesty vtákov medzi Európou a Afrikou. Na pláži sa môžu ľudia kúpať aj v plavkách a časť pláže pri ústí rieky je obľúbená medzi naturistami a v skutočnosti je to jediná oficiálna nudapláž pri meste Málaga.

Je obľúbená aj medzi LGBT komunitou. Na tejto pláži s tmavým pieskom sú aj sprchy, wc a plážové bary. V lete je možnosť prenajatia lehátok so slnečníkmi alebo šliapacích lodiek. Pláž je obklopená množstvom zelene. Vďaka blízkosti letiska je možné z tejto pláže pozorovať pristávajúce, veľmi nízko letiace lietadlá.

Čo je na pláži:

 • slnečníky a lehátka
 • sprchy a wc
 • bary
 • ústie rieky

Torremolinos

Mestečko Torremolinos leží približne 15 km juhozápadne od Málagy a pri ňom sa nachádza necelých 8 km dlhé pieskové pobrežie rozdelené do 4 hlavných pláží (El Bajondillo, La Carihuela, Playamar, Los Alamos). Na každej pláži je rôzna ponuka aktivít. Piesok na plážach je čistý, rovnako ako aj more. Pobrežie je lemované promenádou pre peších a cyklistov, ktorá je v noci osvetlená.

Torremolinos je známe bohatým nočným životom v mnohých miestnych baroch, najmä v baroch pre LGBT komunitu. Na plážach je viacero stánkov s občerstvením, tzv. ‘chiringuitos’ a plážových barov.
Najcentrálnejšia pláž, Playa El Bajondillo je dlhá 1100 metrov a je dostupná z centra mesta Torremolinos. Na pláži sú obchody, stánky s občerstvením, reštaurácie, lehátka so slnečníkmi, ale aj veľa miesta na piesku, ak si nechcete lehátko prenajať. Najzápadnejšia pláž, Playa la Carihuela je taktiež ľahko dostupná z centra. More pri pláži je plytké a vynikajúce na plávanie. Pláž Carihuela je dlhá 2,1 km, široká 40 metrov a obľubujú ju najmä rodiny s deťmi. V lete býva aj napriek svojej rozlohe plná. Ďalšia časť pobrežia Torremolinos je známa ako El Retiro alebo Playamar a je to najvybavenejšia pláž. Je tu možnosť rôznorodých vodných športov ako parasailing, požičanie kajakov a podobne.

Objednať výhodné ubytovanie v Torremolinos

Pláž El Retiroleží medzi dvomi plážami El Bajondillo a Los Alamos. Východná časť pláže je známa ako Los Alamos a počas letných večerov sa tu konajú živé vystúpenia rôznych spevákov a hudobnýc h skupín. Z centra Torremolinos vedú k pláži schody a pláž je dostupná aj pre vozíčkarov. Pri pláži sú parkoviská, ale počas leta je tu takmer nemožné zaparkovať, kvôli množstvu áut. V centre mesta sa nachádzajú platené podzemné parkoviská.

Čo je na pláži:

 • slnečníky a lehátka
 • plavčíci
 • promenáda
 • parkovisko
 • sprchy a wc
 • bary, reštaurácie
 • prenájom kajakov, parasailing

La Malagueta

Obrovská umelo vytvorená pláž La Malagueta je najpopulárnejšia pláž Málagy. Je to aj vďaka jej blízkosti k centru mesta, ale aj napriek svojej obľúbenosti nie je preplnená a teda nebýva tu ‘hlava na hlave’. La Malagueta je dlhá 1200 metrov a tvorí ju jemný hnedý piesok. Z centra mesta sa dá na pláž dostať 20-minútovou chôdzou.

La Malagueta by mala byť popri prehliadke pamiatok Málagy povinne navštívená každým návštevníkom mesta. Naozaj stojí za návštevu. Na pláž La Malagueta sa dá dostať po promenáde Pabla Picassa, ktorá hýri životom cez deň aj v noci. Z tejto pláže je výľad na miestnych rybárov v akcii. Na pláži je niekoľko stánkov, tzv. ‘chiringuito’ ponúkajúcich nápoje a tapas. Je tu niekoľko stanovišť, kde si môžete zacvičiť a podvíhať sa na bradlách. Miestny obyvatelia využívajú túto pláž na ranný či večerný beh, čo odporúčame vyskúšať na dovolenke aj vám.

Ubytovanie pri pláži La Malagueta

Sú tu aj sprchy, wc a o bezpečnosť na pláži sa starajú plavčíci. Pláž má upravený prístup aj pre vozíčkarov. Nad plážou je promenáda lemovaná palmami, ktorá ju oddeľuje od budov mesta a západne od pláže sa nachádza prístav.

Čo je na pláži:

 • slnečníky a lehátka
 • plavčíci
 • promenáda
 • parkovisko
 • sprchy a wc
 • bary
 • prenájom šlapacích lodiek

La Caleta

La Caleta leží medzi plážami Baños del Carmen a La Malagueta východne od mesta. Pláž lemuje promenáda Pablo Ruiz Picasso. Táto piesková pláž je jeden kilometer dlhá a 25 metrov široká. Vďaka prítomnosti historickej časti mesta je pláž veľmi obľúbená a v lete je to aj vidieť. Blízke palmy poskytujú v lete príjemný tieň. Ak sa vám na pláži zapáči a budete na nej chcieť stráviť celý deň, oplatí sa prenajať lehátka so slnečníkom.

Na pláži La Caleta sa nudiť nebudete a dajú sa tu prenajať napríklad šlapacie loďky. Pláž je dostupná aj pre vozíčkarov a je známa pre svoju čistotu.

Čo je na pláži:

 • slnečníky a lehátka
 • prvá pomoc
 • promenáda
 • parkovisko
 • sprchy a wc
 • prenájom šlapacích lodiek

Playa de la Misericordia

Pekná pláž dlhá až 2 km a široká približne 30 metrov. Pláž je obľúbená ako medzi turistami, tak aj medzi miestnymi obyvateľmi. Názov pláže je pravdepodobne odvodený od hospicu Casa de la Misericordia, postaveným začiatok 20. storočia, ktorý fungoval do roku 1978. Na pláži stojí zachovaný komín z 19. storočia, ktorý je pozostatkom priemyselnej minulosti mesta. Pri pláži je promenáda.

Aj túto pláž raz denne nakrátko postihne vlna Melilla, ktorú spôsobí prichádzajúci trajekt z rovnomenného mesta do prístavu v Málage. Vtedy morská voda zaplaví celú pláž a ak máte na piesku uteráky a osobné veci, budete ich musieť sušiť. Náhla vlna je spôsobená brzdením trajektu z veľkej rýchlosti. Na pláž sa dá dostať autobusom číslo 5 zo zastávky Alameda Principal v centre mesta. Pláž sa nachádza približne 10 minút chôdze zo zastávky Castellón de la Plana.

Čo je na pláži:

 • slnečníky a lehátka
 • plavčíci
 • promenáda
 • sprchy a wc
 • bary a reštaurácie
 • parkovisko
 • zastávka autobusu
 • detské ihrisko
 • letné kino
 • komín

El Palo

Pláž El Palo sa nachádza medzi plážami Pedregalejo a El Chanquete. Pláž je dlhá 1,2 km, široká 25 metrov a je obľúbená najmä medzi rodinami, potápačmi a tiež rybármi. Kvôli zväčšeniu miesta bola pláž El Palo umelo rozšírená. Piesok na pláži je tmavý. Na pláži sa dajú prenajať lehátka so slnečníkmi, čo je v letnej sezóne takmer nevyhnutnosť, ak tu chcete stráviť celý deň. Na pláži sú aj sprchy, wc a reštaurácie ponúkajúce rôzne španielske špeciality, najmä čerstvé ryby.

Ako v mnohých iných oblastiach pozdĺž pobrežia pri Málage, aj na pláži El Palo sa objavuje jav známy ako „La Ola del Melillero“ (vlna Melilla), čo je náhly vzostup morskej hladiny spôsobený približujúcim sa trajektom z prístavu Melilla v severnej Afrike do prístavu v Málage. Takáto zvýšená hladina mora pri pláži je však len nakrátko a len raz za deň.

Pri pláži je trávnatá časť s palmami, ktoré počas letných horúčav poskytujú príjemný tieň. Neďaleko pláže je promenáda s hotelmi a obchodmi. Nsa pláži sa každoročne 16 júla koná náboženská procesia sviatku Virgen del Carmen, do ktorej sa zapája mnoho veriacich a počas osláv sa konajú koncerty a trhy.

Čo je na pláži:

 • slnečníky a lehátka
 • plavčíci
 • sprchy a wc
 • reštaurácie
 • parkovisko
 • možnosť prenájmu šlapacích lodiek a potápačského vybavenia

Ubytovanie v Málage

Booking.com

Pridaj komentár