Bibione

Talianske Bibione je jedna z najnavštevovanejších prímorských destinácií Slovákov. Je to najmä kvôli nie príliš veľkej vzdialenosti a tiež relatívne nízkym cenám ubytovania. Hlavnou atrakciou Bibione je dlhá pláž, popri ktorej sa nachádza väčšina hotelových komplexov mesta. Pláž v Bibione je druhá najnavštevovanejšia v Taliansku.

Cez mesto vedie hlavná ulica Via Orsa Maggiore, pozdĺž ktorej sa po oboch stranách nachádzajú reštaurácie, pizzérie, kaviarne, obchody a bary. V lete je táto ulica dňom a nocou plná turistov i miestnych. Turizmus sa tu začal rozvíjať v 80. rokoch, kedy sa tu postavili hotely, ktoré nízkymi cenami pritiahli turistov z Česka, Slovenska, Maďarska, Poľska a iných blízkych štátov. Bibione sa delí na štyri časti: Lido dei Pini ( kľudná časť, nachádza sa tu maják), Spiaggia (najväčšia časť s termálnym kúpaliskom Bibione Therme), Lido del Sole a Pineda. V časti Lido dei Pini je časť pláže (asi 1,5 km) určená pre psov, tzv. Psia pláž (La Spaggia Di Pluto).

Počas leta tu vládne čulý ruch, hlavne vďaka nádherným plážam, zábavným centrám, diskotékam, barom, obchodom a reštauráciám. Benátky sú odtiaľto len 80 km, čiže si počas letnej dovolenky môžete urobiť jednodňový výlet do tohto zaujímavého mesta. Mesto je z jednej strany obklopené borovicových lesom a z druhej strany riekou Tagliamento.

Pláž vhodná pre deti a neplavcov

Na pláži je veľa možností pre všetkých. Či chcete prežiť pokojnú dovolenku pod horúcim slnkom s knihou v ruke, plávať v teplom mori, stavať s deťmi hrady z piesku alebo spoznávať nových ľudí zo všetkých kútov sveta. Tu nájdete toto všetko a ešte oveľa viac. Pláž je bezpečná a vybavená na maximum. Nájdete tu pokoj, ale je vhodná aj pre akčné povahy. Dĺžka hlavnej pláže je vyše 11 km a má priemernú šírku úctyhodných 400 m. Pláž je dobre orientovaná a poskytuje slnko od rána do večera.

Pláž v Bibione je veľmi vhodná pre rodiny s deťmi, keďže morské dno klesá veľmi pozvoľne a aj ďaleko od brehu vám voda siaha do pol pása. Na bezpečnosť dozerá vyše 20 plavčíkov, ktorí majú k dispozícii motorové člny pre prípad núdze. N rôznych úsekoch pláže je množstvo detských preliezok a šmykľaviek ktoré sú voľne dostupné. Pláž je ocenená Modrou vlajkou za čistotu a bezpečnosť.

Možnosti športu

Športovým nadšencom pláž v Bibione ponúka takisto veľa možností ako plážový volejbal, plážový tenis, či petanque. Samozrejmosťou sú vodné športy ako windsurfing, vodné lyže a mnoho iných. Je tu mnoho škôl windsurfingu, kde vás naučia tomuto krásnemu športu aj keď nemáte žiadne skúsenosti. Je tu aj škola plachtenia na malých plachetniciach, kde takisto zaučia úplných začiatočníkov a pre skúsených je tu možnosť plachtiť na otvorenom mori.

V centre mesta je nespočetne obchodov od značkových po miestne obchodíky so suvenírmi. Pre rodiny s deťmi je Bibione ideálne miesto, každý deň sa tu organizujú zábavné programy pre deti, ktoré sú zadarmo. Deti tu majú možnosť naučiť sa rôzne športové disciplíny ako plážový volejbal či futbal. Čaká ich tu tvorivá dielňa alebo deň detí, kedy sa prezlečú za pirátov alebo rozprávkové bytosti a vyšantia sa do sýtosti.

Dilema dovolenkárov: Bibione alebo Lignano

Mnohí majú dilemu či sa rozhodnúť pre Bibione alebo radšej Lignano. Lignano Sabbiadoro je rušnejšie letovisko s väčšími možnosťami, ak však máte malé deti a väčšinu dní chcete stráviť pri mori, lepšia voľba bude práve Bibione alebo kľudnejšie časti Lignana – Lignano Pineta alebo Riviera.

Základné informácie o Bibione

Dĺžka pobrežia11,5 km
Vzdialenosť od Bratislavy620 km (5 hod 40 min)

Čo je v Bibione:

  • hotely
  • apartmány
  • kaviarne, reštaurácie a bary
  • slnečníky s lehátkami
  • obchody
  • plavčíci
  • jednotka prvej pomoci
  • zákaznícky servis
  • veľký výber vodných športov

Počasie v Bibione

Letovisko sa nachádza na severe Talianska a počasie nie je až také teplé ako v južnejšie položených destináciách. Od polovice mája do polovice septembra je tu však teplé a ustálené počasie. Najteplejší mesiac je júl a najchladnejší január. Jún je mesiac s najväčším počtom zrážok a vo februári prší najmenej.

Ubytovanie v Bibione

Ubytovať sa dá v Bibione cez taliansku agentúru http://www.bibione.it/ alebo môžete využiť Airbnb.com, kde nájdete mnoho ponúk ubytovania v súkromí. Prípadne niečo málo je aj na booking.com

Booking.com

Pridaj komentár