Pyrenejský ostrov ponúka všetko, čo si môžete pre svoj výlet, dovolenku alebo dobrodružstvo priať – krásne pláže, historické mestá, neskrotnú prírodu, živelnosť a skvelý nočný život. Aj keď je cestovanie osamote do určitej miery oslobodzujúce a zároveň je aj o spoznávaní samého seba, na návštevu Španielska si nájdite partnera na cesty, lebo krajina býčích zápasov chutí lepšie v spoločnosti. V roku 2015 tu zavítalo 65 miliónov turistov a to zo Španielska urobilo 3. najnavštevovanejšiu krajinu na svete.

Barcelonská salsa

Medzi najobľúbenejšie miesta v Španielsku rozhodne patrí aj Barcelona. Nízkonákladové letecké spoločnosti ponúkajú lacné spiatočné letenky do Barcelony aj za pár desiatok eur. Takže za málo peňazí dostanete veľa temperamentnej muziky, ktorá vás roztancuje v rytme salsy. Metropola Katalánska, ktorá je známa hlavne vďaka Gaudímu a futbalu, vám toho ponúka naozaj veľa. Čo by ste rozhodne nemali vynechať na potulkách Barcelonou?

Život na La Rambla

Hlavná barcelonská tepna ulica La Rambla, dlhá viac ako kilometer, vás dovedie až k prístavu a moru. Je to ulica života, radosti a pestrosti. Nájdete tu pouličných muzikantov, artistov, davy turistov, množstvo reštaurácií a kaviarní. Dajte si však pozor, lebo okrem toho, že je to obľúbená destinácia turistov, veľmi radi sa tu zdržujú aj vreckoví zlodeji. Tiež, ak máte chuť na tradičnú a poctivú katalánsku kuchyňu, zájdite do niektorej z bočných uličiek, aby ste mali z jedla zážitok ako miestni.

Po stopách Gaudího

Iba naozaj veľkí ľudia dokážu vtlačiť mestu svoj rukopis a Gaudímu sa to podarilo. Park Güell bol vo svojej dobe neúspešným projektom a dnes patrí medzi najobľúbenejšie barcelonské destinácie. Je to tanec pestrých farieb, zelene a atmosféry. Ďalším architektonickým skvostom z Gaudího dielne je La Casa Milá, ktoré je špecifická svojim nadčasovým dizajnom. Najznámejším, najkrajším a najveľkolepejším dielom je La Sagrada Familia. Obrovská katedrála, ktorá nie je dostavaná ani po viac ako sto rokoch. Dokončenie je plánované na rok 2026, čo bude vlastne storočné výročie od Gaudího smrti. Okrem Barcelony však rozhodne stoja za návštevu aj mestá ako Sevilla, Madrid, Granada, Malaga, Las Palmas či Cordoba. Tak čo, už kupujete výhodné letenky do Španielska?

Pridaj komentár