Nachádza sa v srdci juhovýchodnej Ázie a keď sa pozriete na mapu, Thajsko pripomína hlavu slona. Rozloha Thajska je podobná ako rozloha Španielska, ale tieto krajiny sa nedajú porovnať. V Thajsku je najrozšírenejším náboženstvom budhizmus (94,6%). Thajsko je krajina, do ktorej sa aspoň raz za život oplatí ísť. Vďaka príjemným klimatickým podmienkam sa sem dá cestovať takmer celoročne. Thajsko má bohatú históriu, prívetivých a stále usmiatych obyvateľov, tropické ostrovy s azúrovým morom a krásnymi plážami s bielym pieskom. V Thajsku zabudnete na všedné starosti a zrelaxujete si myseľ i telo. Je to bezpečná krajina a turista má na výber rôzne možnosti ubytovania od pár eur na noc až po luxusné drahé rezorty.

Oplatí sa vidieť Bangkok, ale dovolenkovať inde

Hlavné mesto Bangkok bolo v roku 2014 druhé najnavštevovanejšie mesto na Zemi. Ak chcete zažiť pravú atmosféru Thajska, oplatí sa priletieť práve do Bangkoku a zostať tu aspoň pár dní. Starobylé mesto Ayutthaya turistov ohuruje obrovskými chrámami starými niekoľko storočí. Medzi turistické raje patria najmä ostrovy Phuket, Koh Samui, Koh Chang, súostrovie Koh Phi Phi a provincia Krabi. Mnohí pricestujú do Thajska kvôli nádherným plážam, najmä pláž v zátoke Maya na ostrove Koh Phi Phi Leh láka každoročne húfy turistov. Nečudo, veď práve túto pláž si vybrali filmári z Hollywoodu na nakrúcanie filmu Pláž s Leonardom Di Capriom v hlavnej úlohe. 

Thajsko – krajina kontrastov

Thajsko je krajina kontrastov a na jednej ulici uvidíte ako pekné nové budovy, tak i staré chatrče najchudobnejších nad ktorými sa týči pozlátený vyzdobený chrám. Thajsko má čo ponúknuť každému či už sem prídete na dobrodružnú cestu naprieč krajinou alebo do luxusného hotelu. Aj keď je Thajsko na druhej strane zemegule ako Slovensko, letenky sa dajú kúpiť veľmi lacno a keď sa nebojíte cestovať na vlastnú päsť, dovolenka v Thajsku je dostupná takmer pre každého. A ktovie, možno vás Thajsko zaujme natoľko, že sa sem rozhodnete prísť na dôchodok. Platidlom v Thajsku je thajský baht a pri platbe budete používať stovky a tisíce bahtov. Mnoho zahraničných turistov sa rozhodlo presne tak. Tropické, vlhké podnebie v Thajsku však nemusí vyhovovať každému. Očkovanie do Thajska nie je povinné. Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A a B, tetanu a brušnému týfusu.

Základné informácie o Thajsku

Počet obyvateľov66 720 153 (2011)
Rozloha513 120 km2
Najvyšší vrchDoi Inthanon (2576 m n. m.)
Hlavné mestoBangkok
Dĺžka pobrežia3219 km
MenaTHB – Thajský baht (100 sastangov) 1 THB = 0,26 €
Podmienky vstupuPlatný cestovný pas. Na turistické pobyty a obchodné cesty na dobu maximálne 30 dní netreba víza. Pre dlhšie pobyty sú potrebné víza.
Telefónna predvoľba0066
Doba letu z Bratislavycca 10 hod
Časový posun+ 6 hodín

Núdzové telefónne čísla

Polícia191
Turistická polícia1155
Hasiči199
Turistické informácie1672

Rady na dovolenku do Thajska:

 • Ak si požičiate motocykel, jazdite veľmi opatrne, aby ste z dovolenky nešli skôr ako pred plánovaným odchodom.
 • Vodu pite len balenú vo fľašiach, je lacná a bezpečnejšia ako z kohútiku.
 • Strava v Thajsku je vynikajúca, ale preferujte varenú stravu.
 • Pri pobyte na priamom slnku noste pokrývku hlavy a nebuďte na slnku príliš dlho.
 • Pri kúpaní sa odporúča nosiť kúpacia obuv, ktorá chráni pred poranením.
 • Autobusy, vlaky a niektoré budovy sú klimatizované, pozor na rozdiely teplôt vonku a vnútri.
 • V severných oblastiach Thajska sa odporúča preventívne užívať antimalariká.
 • Po pravej thajskej masáži môžete mať na druhý deň svalovú horúčku. 

Zaujímavosti o Thajsku

 • V Thajsku sa nachádza najväčšia zlatá socha Budhu na svete vážiaca okolo päť a pol tony
 • Nachádza sa tu najväčšia krokodília farma na svete, najväčšia reštaurácia či najvyšší hotel
 • Thajsko je jediná krajina juhovýchodnej Ázie, ktorá nikdy nebola kolóniou Európanov
 • V roku 1996 sa v Thajsku konala najdrahšia svadba domácich miláčikov, keď boli zosobášené dve mačky. Svadba stála v prepočte 12 502 EUR.
 • K budhizmu sa hlási drvivá väčšina Thajčanov, približne 95% populácie.
 • V apríli 2010 sa tu konal Medzinárodný týždeň módy a pri tejto príležitosti postavili v Thajsku najdlhšie mólo na svete, ktoré meralo 1548 metrov
 • Celý názov hlavného meste Bangkok je Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit
 • Tsunami z roku 2004 spôsobilo 10 metrov vysokú vlnu, ktorá zaplavila pobrežie Thajska a zabila cez 8000 ľudí a viac ako 150 000 Thajčanom žijúcich z turizmu a rybolovu zobrala prácu.
 • Jedna desatina zo všetkých zvieracích druhov Zeme žije v Thajsku
 • Thajsko je známe prostitúciou, ktorá je tu však ilegálna. Odhaduje sa že tu robia prostitúciu stotisíce žien a dievčat.
 • Thajsko je najväčší svetový exportér orchideí.
 • Siamské mačky pochádzajú z Thajska
 • Z Thajska pochádza Pytón mriežkovaný, pravdepodobne najdlhší had sveta a tiež najdlhší jedovatý had Kobra kráľovská, ktorej jedno uhryznutie dokáže zabiť slona.
 • Muay Thai alebo thajský box rozšírený po celom svete pochádza z Thajska.

Počasie v Thajsku

Väčšinu roka je v Thajsku teplé, tropické a vlhké počasie. Vlhkosť vzduchu je v Thajsku od 70 do 85%. Na severe Thajska sú tri ročné obdobia a na juhu krajiny dokonca len dve. Na severe prevláda od novembra do mája obdobie sucha, ktoré je rozdelené na dve obdobia od novembra do februára a od marca do mája, kedy sú vyššie teploty. Po zbytok roka je tu obdobie dažďov spôsobené monzúnom. Južná oblasť Thajska má len dve ročné obdobia rozdelené na sucho a vlhko. Avšak na západnom pobreží Thajska trvá obdobie dažďov od apríla do októbra a na východnom pobreží od septembra do decembra. Teploty v Thajsku sú v rozmedzí 19°C do 40°C. V južnejších oblastiach padne viac zrážok ako na severe Thajska. Na juhu dosahujú ročné zrážky 2400 mm oproti tomu na severe padne ročne okolo 1400 mm zrážok.

Obdobie dažďov v Thajsku

 V Thajsku prevládajú počas určitých mesiacov roka daždivé dni. Neznamená to však, že v období dažďov stále len prší. Aj počas tohto obdobia sú niektoré dni úplne bez dažďa. V bežný deň uprostred obdobia dažďov prší v noci, dopoludnia je slnečno alebo pod zamračené a poobede prší. Obdobie dažďov začína v mesiacoch máj a jún, najdaždivejšie mesiace sú zvyčajne august a október. Oblasti Ko Samui a Ko Phan Ngan na juhu Thajska sú ovplyvnené juho-západným monzúnom, ktorý môže spôsobiť dažde v novembri a decembri. V tabuľke sú priemerné hodnoty teplôt a zrážok v jednotlivých mesiacoch roka. Tieto hodnoty sú len orientačné a môžu sa líšiť v závislosti od regiónu.

Mnohé hotely, obchody a budovy a tiež autobusy a vlaky v Thajsku sú klimatizované a telo môže zažívať šok po vyjdení do tropickej horúčavy na ulici. Preto sú najčastejšie choroby turistov angína a zápal stredného ucha. Preto odporúčame zobrať si na dovolenku do Thajska okrem plaviek aj teplejšie oblečenie.

Thajsko Predpoveď počasia

Fauna a flóra v Thajsku

V Thajsku žije okolo 300 druhov cicavcov, vyše 310 druhov plazov, z toho 175 druhov hadov. Hadov sa však nemusíte báť, lebo pokiaľ nepôjdete do vnútra pralesu, pravdepodobnosť, že nejakého vyše 100 druhov obojživelníkov, 1000 rôznych druhov vtákov a okolo 6000 druhov hmyzu. Je tu mnoho ohrozených druhov ako tigre, slony, leopardy či tapíre. Takmer desatina povrchu Thajska sú rôzne chránené oblasti, ktoré chránia ohrozené druhy. Do mnohých týchto oblastí je vstup zakázaný. Thajsko je známe pre rôznorodosť flóry a nachádza sa tu snáď každý druh tropického ovocia, rastú tu mnohé druhy bambusu a neuveriteľných 27 tisíc druhov rastlín.

Turisti obľubujú jazdu na slonoch, čo môže byť zážitok na celý život. Mnohé slony sú chované len kvôli zárobku na turistoch a často v zlých podmienkach. V Thajsku žije množstvo opíc – gibónov, ktoré sa ľudí vôbec neboja a sú drzé. Najmä si dajte dobrý pozor na fotoaparáty a osobné veci. 

Podmorský život je aj vďaka koralovým útesom veľmi pestrý. Približne štvrtina svetových koralových útesov sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Koralové útesy vznikali 240 miliónov rokov. Šnorchlovanie a potápanie v Thajsku si užijete a okrem pestrofarebných rýb možno uvidíte aj murény, morské korytnačky, raje alebo žraloky.

Doprava v Thajsku

Loď

V Bangkoku, ktorý pretína sieť kanálov a riek sa často používa na dopravu dlhá loď s výkonným motorom vzadu. Tieto lode dosahujú vysoké rýchlosti. Cena za 20 minút plavby je okolo 10 baht. Avšak ako sa lode na kanále míňajú, zvykne vás oprskať nie práve najčistejšia voda z kanála. Taktiež sú sedadlá v týchto lodiach dosť úzke a väčší ľudia môžu mať problém kde dať nohy. Medzi ostrovmi na juhu sa používa 8-10 metrov dlhá loď s jednoduchou strechou. Niekde sa používajú na prepravu väčšie lode či dokonca vznášadlá, ktoré sú však oveľa drahšie.

Vlak, metro

V Bangkoku vyriešili problém častých dopravných zápch vybudovaním nadzemnej železnice (BTS) a metra (MRT). Medzi stanicami BTS stojí lístok od 15 do 40 baht. Vďaka týmto dvom spôsobom dopravy sa v meste Bangkok dostanete oveľa rýchlejšie do zaujímavých oblastí ako kedysi.

Taxi

Taxi v Thajsku je celkom lacná záležitosť a ceny sa pohybujú od 35 bahtov za nástup a 2 bahty za kilometer jazdy. Avšak ak nasadnete na taxi na letisku, cena za nástup je 50 baht. Taxíky v Thajsku majú rôzne farby ale žlté a zelené taxi značí, že šofér je vlastníkom auta. Avšak môže sa stať, hlavne na krátke úseky, že vás taxikár nevezme, lebo sa mu cesta neoplatí a radšej počká na iného cestujúceho. V Thajsku sa tiež používa motocyklové taxi, ktoré je však nebezpečnejšie. Motocyklové taxi spoznáte podľa toho, že jazdec má vestu (rôznej farby) s číslom vzadu. Na krátke vzdialenosti sa cena pohybuje od 20 do 40 baht.

Autobus

Doprava autobusom sa využíva hlavne v Bangkoku, ktorý má najrozsiahlejšiu sieť liniek v Thajsku. Na cesty v meste do 8 km stojí lístok 3,5 bahtov, čo je naozaj lacné. Sú to však autobusy bez klimatizácie a cestuje nimi veľké množstvo ľudí. Klimatizovaný autobus v meste stojí do 20 bahtov. Menšie autobusy sú drahšie. Keďže teploty v Thajsku sú pre Slovákov takmer na nevydržanie a v autobusoch býva pustená klimatizácia, rozdiel teplôt môže dovolenkárom spôsobiť zdravotné problémy. Preto nezabúdajte na teplé oblečenie pri cestovaní autobusmi a vlakmi.

Tuk-tuk

Tuk-tuky nájdete v Bangkoku na každom kroku. Je to veľmi obľúbená a unikátna forma prepravy. V Thajštine tuk-tuk znamená ‚každý‘. Cenu si s vodičom musíte pred jazdou vyjednať ale ceny sú podobné ako u taxi, dokonca na kratšie vzdialenosti je tuk-tuk často drahší. Pri návšteve Thajska si musíte skúsiť aspoň jednu cestu tuk-tukom.

Najnavštevovanejšie mestá v Thajsku

Pattaya

Prímorské mesto Pattaya leží na východnom pobreží Thajského zálivu 150 km južne od Bangkoku. I keď je Pattaya známa pre bujarý nočný život, v poslednom období sa miestne autority zamerali na zlepšenie pláží a prilákanie rodín s deťmi. Veľkým lákadlom pre návštevníkov Pattaye je široký výber reštaurácií a okrem miestnych reštaurácií tu vďaka turistom z celého sveta nájdete aj francúzsku, taliansku, nemeckú, maďarskú, škandinávsku, anglickú, indickú, arabskú, japonskú aj čínsku kuchyňu. V Pattayi je možnosť rôznorodých vodných športov ako windsurfing, vodné lyžovanie, plávanie, šnorchlovanie, potápanie, plachtenie a obľúbené sú výlety na neďaleké ostrovy. Medzi ďalšie aktivity patrí bungee jumping, cyklistika, parašutizmus, jazda na koni, motokárach, či thajský box, golf a samozrejme thajské masáže.

Najznámejšie pláže v Pattayi sú pláž Pattaya, Jomtien, Wong Phrachan, Wong Amat , Naklua, či Wong Phra Chan.

Na videu si môžete vychutnať atmosféru Pattaye od slovenského cestovateľa Martina Bezucha.

Pamiatky a zaujímavé miesta v Thajsku

Tygria jaskyňa (Wat Tham Sua)

Na sever od mesta Krabi leží Tygria jaskyňa a chrámový komplex s názvom Wat Tham Sua. Vnútri jaskyne sú na stenách vyryté čiary pripomínajúce odtlačky tigrích drápov. Preto ten názov. Okolie je pokryté porastom obrovských, vyše storočných stromov a pohorím s množstvom menších jaskýň. Je to miesto, kde žijú mnísi a oddávajú sa meditácii. Hlavná turistická atrakcia je chrámový komplex, ku ktorému vedie 1272 schodov vytesaných vo vápencovej hore. Tento výstup odporúčame len jedincom vo veľmi dobrej fyzickej kondícii. Keď uvidíte ten výhľad z hora, zabudnete na bolestivý výstup.

Vstupné: Zadarmo

Otváracie hodiny: 24 hodín denne

Plávajúci trh

Najznámejší trh v Thajsku Damnoen Saduak v Bangkoku je svetoznámy plávajúci trh. Preslávil ho najmä film o Jamesovi Bondovi: Muž so zlatou zbraňou. Každý víkend trhy navštívia mnohí miestny obyvatelia a hlavne turisti. Odporúčame sa sem vydať ráno do 10.00 hod, kedy tu ešte nie je tak rušno. Tu spoznáte ako sa obchodovalo v Thajsku v minulosti. Návštevu plávajúceho trhu odporúčame. Drevené lode plné ovocia, zeleniny a iných tovarov a hlavne celková atmosféra sa vám vyryje do pamäti.

Mapa pamiatok a zaujímavých miest v Thajsku

Pláže v Thajsku

Pláž Pattaya

Tri kilometre dlhá piesková pláž s rovnakým názvom ako mesto, v ktorom sa nachádza, vedie pozdĺž centra mesta. Pláž je plná života s množstvom hotelov, reštaurácií a nákupných centier pozdĺž celej pláže. Po pláži chodia otravný obchodníci, ktorí ponúkajú všetko možné od jedla, zmrzliny, masáží, manikúry, hodinky, oblečenie po hračky. Nočný život pri pláži je naozaj bohatý a jedinečný vo všetkých ohľadoch. V okolí sú stovky barov, go-go barov a diskoték. Pri popíjaní drinku sa tu dajú pozerať zápasy v thajskom boxe.

Pláž Jomtien

Pláž Jomtien je obľúbenejšia medzi rodinami s deťmi a nachádza sa v južnej časti mesta a od hlavnej pláže Pattaya je oddelená vrchom s chrámom so zlatou sochou Budhu. Jomtien je v porovnaní s preplnenou plážou Pattaya oveľa kľudnejšia a je rajom pre nadšencov vodných športov. Na pláži Jomtien je obľúbený vodný zábavný park.

Chaweng (na ostrove Koh Samui)

Najdlhšia a najznámejšia pláž na ostrove Koh Samui leží na východnom pobreží ostrova. Je to 7 km dlhá pláž s bielym pieskom a delí sa na 4 časti: Severný Chaweng, Centrálny Chaweng, Južný Chaweng a Malý Chaweng. Nachádza sa blízko letiska.

Pláž Chaweng je lemovaná kokosovými palmami a celoročne sú tu vysoké teploty mora nad 25°C. Je tu množstvo hotelov a ubytovanie zoženiete od 400 bahtov ale aj za pár desiatok tisíc bahtov za noc. Predtým ako zaplatíte za izbu trvajte na to, aby vám izbu ukázali. V Chawengu majte tiež na pamäti, že v blízkosti hotelov sú diskotéky a teda Chaweng nie je to pravé miesto na ubytovanie ak hľadáte kľud.Rovnako to je s jedlom pri pláži a najete sa na ulici za 35 bahtov alebo v kvalitnej reštaurácii za podstatne inú cenu.

Pekný výhľad a bohatý nočný život

Z pláže je výhľad na dva menšie ostrovčeky a útes, ku ktorému sa dá dostať počas odlivu. Na pláž chodí veľmi rôznorodé spektrum ľudí od backpackerov, cez rodiny až po novomanželov, ktorí tu trávia medové týždne. Pláž Chaweng je populárna nielen cez deň, ale aj v noci. Nočný život je naozaj bohatý a konajú sa tu rôzne párty a disco. Pri pláži je množstvo obchodov a stánkov so suvenírmi a oblečením, ktoré sú však často predražené, preto pri nákupe odporúčame zjednávať cenu – isto dostanete zľavu a je jedno, že pri cene je lístok so zľavou. Takisto zjednávajte ceny u predavačov, ktorí chodia za dovolenkármi priamo na pláži s oblečením, šperkami a pod.

Čo je na pláži:

 • hotely
 • reštaurácie a bary
 • predavači suvenírov a občerstvenia
 • bohatý nočný život

Haad Rin (Koh Pha Ngan)

Pláž a mestečko Haad Rin leží na južnom výbežku ostrova Ko Pha Ngan. Nachádzajú sa tu dve pláže, na každej strane výbežku jedna. Sú to Haad Rin Nai a Haad Rin Nok.

Známejšia aj väčšia je pláž Haad Rin Nok, kde sa každý mesiac konajú párty až do rána. Každoročne tu príchod nového roku oslavuje až 30 000 ľudí. Na pláži si môžete vychutnať pravú thajskú masáž, tanečnú hudbu i ohňové šou. Dá sa povedať, že párty na tejto pláži takmer nikdy nekončí. Pre tých čo hľadajú kľudnejšiu dovolenku, Haad Rin nebude to pravé. Na zlatistom piesku si môžete zahrať plážový volejbal, dno mora sa zvažuje postupne, čo je vhodné pre deti i neplavcov.

Čo je na pláži:

 • reštaurácie a bary
 • nočné ohňové šou
 • každý mesiac párty s návštevou okolo 10 tis. ľudí

Kata (Phuket)

Nádherná scenéria s bielym pieskom, teplým tyrkysovým morom a palmami vás čaká na pláži Kata. Nachádza sa v juhozápadnej časti ostrova Phuket a obľúbená je najmä pre rodiny s deťmi.

V reštauráciách varia chutné jedlo a miestne bary sú otvorené do noci, aj keď nočný život tu nie je tak bujarý ako na iných miestach. Ideálny čas pre návštevu pláže Kata je od novembra do apríla, kedy nie je obdobie dažďov a more je pokojné. Pre tých, čo radi surfujú, je vhodné obdobie od mája do októbra.

Čo je na pláži:

 • možnosti ubytovania
 • reštaurácie, bary
 • obchody so suvenírmi a oblečením
 • vynikajúce možnosti šnorchlovania

Pláže na ostrove Koh Lipe

Na ostrovčeku Koh Lipe stoja za zmienku najmä tri hlavné pláže Pattaya, Hat Chao Ley (v preklade: Východ slnka) a Hat Pramong (V preklade: Západ slnka).

Všetky tri pláže sú piesočné obmývané čistým morom. Na pláži Pattaya sú vystavané bary, reštaurácie, v blízkosti sú hotely a v sezóne je tu dosť rušno. Pláž Hat Chao Ley ovieva svieži vánok a nachádza sa pri nej dedinka so školou, nemocnicou a obchodmi. Sú tu útulné malé reštaurácie a výborné jedlo. Tretia pláž Hat Pamong je vynikajúca kvôli západu slnka. Pláž je kľudná s možnosťami ubytovania v chatkách priamo na pláži.

Čo je na plážach:

 • možnosti ubytovania
 • obchody, reštaurácie, bary
 • vynikajúce možnosti šnorchlovania

Zátoka Maya (na ostrove Ko Phi Phi Leh)

Pláž na ostrove Phi Phi Leh v zátoke Maya je svetoznáma pláž, ktorú pri návšteve Thajska nemôžete vynechať.  Celá pláž je obklopená vysokými vápencovými horami a je dostupná len z mora. Ak ste videli film Pláž, bude vám zátoka Maya povedomá, lebo práve tu nakrúcali časti filmu.

Pri nakrúcaní filmu boli vyrúbané niektoré kokosové palmy a časť zelene, čím sa pláž zväčšila. Do filmu bola počítačom pridaná jedna skala, aby pláž budila pocit úplného odrezania od civilizácie. V sezóne sem príde denne množstvo zvedavých turistov, čo trocha uberá na zážitku, ale i tak je to úžasné miesto. Po piatej hodine večer je tu oveľa menej turistov a zážitok je o to väčší. More je tu vďaka zátoke veľmi pokojné s nádhernými koralmi a pestrofarebnými rybami pod hladinou. Na ostrove Phi Phi Don sa dá prenajať loď pre 4 osoby na celý deň za 2000 bahtov (48€), v ktorej sa sem ľahko doplavíte.

Tip! Pláž preslávil film Pláž s Leonardom DiCapriom v hlavnej úlohe

Čo je na pláži:

 • stánok s občerstvením
 • priestor na stanovanie
 • vynikajúce podmienky na šnorchlovanie

Patong (Phuket)

Pláž Patong sa nachádza na ostrove Phuket. Je to najväčšia pláž ostrova a tiež najobľúbenejšia. Je dlhá 2 km a široká niekoľko desiatok metrov. Piesok na pláži je zlatistý a horúci.

Na pláži sa dá prenajať slnečník a lehátka. Je tu veľký výber vodných športov. Po pláži chodia masérky a pravú thajskú masáž môžete zažiť priamo na pláži. Taktiež si môžete kúpiť občerstvenie priamo z lehátka, keďže podchvíľou chodia predavači s nápojmi a delikatesami. V období od novembra do aprílu sa sem oplatí prísť, lebo more je vtedy veľmi pokojné a počasie slnečné. Od mája do októbra je more rozvlnené a na pláži je vyznačený zákaz kúpania červenými vlajkami. Nevýhodou pláže je občas špinavšie more, množstvo ľudí a hluk skútrov. Na pláži to žije aj v noci, kedy sa tu rozbiehajú párty.

https://youtu.be/HXnN9R9ize4

Čo je na pláži:

 • možnosti vodných športov (jazda na skútri, parasailing)
 • hotely
 • prenájom lehátok a slnečníkov
 • reštaurácie
 • wc

Railey (Krabi)

Pláž je známa aj pod názvami Rai Leh alebo Rai Ley. Leží na polostrove medzi mestami Krabi a Ao Nang. Z mestečka Ao Nang je to približne 15 minút plavby, počas ktorej uvidíte množstvo opíc. 

Tip! Pláž je dostupná iba loďou, pretože je obklopená vysokými vápencovými skalami.

Skaly týčiace sa nad plážou sú veľkým lákadlom pre horolezcov z celého sveta, ktorých tu stretnete veľa. Na pláži rozhodne zostaňte až do západu slnka, ktorý je tu nezabudnuteľný. Keďže sa sem nedá dostať autom, pláž takmer nie je nikdy preplnená. Vo východnej časti pláže je časť pre prichádzajúce lode a promenáda s reštauráciami, barmi a obchodmi. Západná pláž je spojená s východnou časťou rezortami a chodníkmi cez džungľu. Na tejto pláži sa budete cítiť ako v inom svete.

Čo je na pláži:

 • promenáda s reštauráciami a školou thajského boxu
 • možnosti ubytovania
 • požičovňa lodí

Pridaj komentár