Máte chuť na niečo iné a dobrodružné? Skúste výlet na kolobežkách. Či už máte vlastnú alebo si nejakú požičiate, kolobežka je skvelý spôsob, ako spoznávať krajinu a zároveň byť aj trochu aktívny. Kam sa s kolobežkou vybrať?

heureka.sk_S kolobežkou do prírody aj za pamiatkami. Kam vyraziť?_produkty.jpg

Za prírodnými aj historickými pamiatkami do Topoľčianok

Topoľčianky sú miestom plným prírodných krás aj historických pamiatok. A kolobežka je perfektný prostriedok na ich spoznávanie. Ak nemáte vlastnú, môžete navštíviť požičovňu kolobežiek na hrade Hrušov, kde je kolobežkový raj pre malých aj veľkých. Celá trasa vedie popri lesoch, lúkach, poliach aj viničoch, takže o nádherné výhľady máte postarané. Deti navyše budú isto nadšené, že ich na ceste zdravia koníky a iné zvieratá.

S kolobežkou po Bratislave

Bratislava ponúka možnosť prenajať si elektrokolobežku a objavovať tak jej zákutia. Dokonca tu nájdete aj niekoľko super trás. Jednou z nich je aj Petržalská radiála, ktorá začína v Sade Janka Kráľa a končí v Jarovciach. Trasa je nenáročná a pokojne môžete zobrať aj deti. Celý výlet môžete spojiť aj s kúpaním vo Veľkom Draždiaku. Alebo sa vyberte až k Čunovu so skupinou priateľov. A na objavovanie histórie mesta skúste trasu z Petržalky cez Ružinov až do Nového mesta.

Z vrcholu až dolu do doliny

Vyšliapli ste si to až na Žiarsku chatu, ale naspäť sa vám už pešo nechce? Požičajte si tu kolobežky a zíďte až do Žiarskej doliny. Ideálna zábava pre celú rodinu. O bezpečnosť sa báť nemusíte, personál vám tu všetko ukáže, preškolí vás a zapožičia a prilby.

Jazda Gaderskou dolinou

V národnom parku Veľkej Fatry nájdete hneď niekoľko možností zjazdov na kolobežke. Skúste napríklad objavovať Gaderskú dolinu na kolobežke. Ide o jednu z najznámejších dolín u nás a s kolobežkou ju zvládnete prejsť takmer celú, keďže dolinou vedie upravená asfaltka. Nad štartovacím bodom, Blatnicou, môžete už na začiatku cesty obdivovať Tlstú s vápencovými galériami, dierami a jaskyňami. Nachádza sa tu aj jaskyňa Mažarná, kde kedysi našli pozostatky medveďa jaskynného. Kúsok ďalej na trase je zase na hrebeni vidieť zrúcaninu Blatnického hradu. Na hrebeni sa dolina rozdeľuje na Dedošovú dolinu a dolinu Senec, do ktorej sa vstupuje mohutnou Čertovou bránou.

Vyberáte kolobežku a neviete si rady? Pozrite si hodnotenia recenzie na Heureka.sk alebo pre českých zákazníkov na Heureka.cz, z ktorých zistíte skúsenosti s produktom od skutočných ľudí. Nájdete tu stovky produktov zoradených podľa obľúbenosti, takže sa nemusíte báť, že by ste si nevybrali.

heureka.sk_S kolobežkou do prírody aj za pamiatkami. Kam vyraziť?_recenzia.jpg

Zdroj obrázku: Andriy Bilous / Shutterstock.com

Pridaj komentár