Živé sochy môžete často vidieť v centrách veľkých, kde umelci dokážu vydržať bez pohybu dlhé minúty až hodiny. Často takto stoja za každého počasia, aj keď je pravda, že viac živých sôch môžete vidieť pri peknom počasí. Živé sochy bývajú často na nerozoznanie od kovových či kamenných sôch. Mnoho živých sôch môžete nájsť aj v Bratislave.

V tomto príspevku sme zozbierali zopár najlepších videí živých sôch z Youtube. Prvé video biznismanov pochádza zo španielskeho mesta Málaga. Aj keď sa dvaja umelci nesnažia podobať na kamenné či mosadzné sochy, je to veľmi zaujímavý nápad na živé sochy a vidieť to naživo môže byť ešte zaujímavejšie.

Druhé video v tomto článku Cyklista v Londýne je taktiež veľmi zaujímavé, keďže cyklista vyzerá ako z kresleného komiksu. Až sa okoloidúcim nechce veriť, že sa jedná o skutočného človeka v špeciálne upravenom kostýme.

Šachista v Madride je taktiež veľmi zaujímavá živá socha, s ktorou si môžete zahrať partiu šachu. Stačí sa usadiť na stoličku oproti nemu, vhodiť malý príspevok a šachista si s vami ochotne zahrá partiu šachu.

Z Londýna sme našli ešte zopár zaujímavých videí živých sôch ako napríklad Banditi, s ktorými sa turisti môžu odfotiť a oni radi urobia rôzne grimasy, vďaka čomu je fotka oveľa zaujímavejšia. Možno ste už aj vy videli živú sochu, ktorá akoby sedela na levitujúcom koberci. Jedno video s podobnou sochou sme našli, v ňom môžete vidieť ako vyzerá príprava.

Skladníci v Melbourne sú tamojšia dlhoročná atrakcia, ktorú si obľúbili ako turisti tak aj miestny obyvatelia. Jedna zo sôch interaguje s okoloidúcimi, robí rôzne triky ako napríklad fontánka z prsta či vyčarovanie malého kvetu, ktorý daruje niekomu z prizerajúcich sa.

Ak máte tipy na ďalšie živé sochy, budeme radi, ak nám napíšete do komentárov.

Biznismani v Málage

Cyklista v Londýne

Šachista v Madride

Muž sediaci na neviditeľnej stoličke

Odhalenie triku levitácie živej sochy v Londýne

Zlatý ragbysta v Auklande

Opití banditi v Londýne

Bronzový kovboj

Kamenný Skladníci z Melbourne

2 KOMENTÁRE

Pridaj komentár