Dovolenka na Slovensku nemusí nutne znamenať dovolenku v horách. Ak aj nie ste veľkí turistickí nadšenci, na Slovensku nájdete aj mnohé iné miesta, kde strávite peknú a pohodovú dovolenku aj s deťmi. Premýšľali ste niekedy nad tým, že by ste sa pozreli na krásy južného Slovenska? Dnes sa vám pokúsime ukázať, prečo by ste nad tým premýšľať mali.

Dovolenka na Slovensku vie byť skutočne pohodová. Stačí, keď sa vyberiete do okolia Podhájskej, neďaleko Nových Zámkov. Samotná Podhájska je známa svojim termálnym kúpaliskom, ktoré láka turistov z celého Slovenska, aj zo zahraničia.

Čo všetko nájdete v Podhájskej?

Podhájska je známa svojou liečivou geotermálnou vodou. Počuli ste o Mŕtvom mori? Práve k jeho vode je prirovnávaná voda z Podhájskej. Horúca voda obsahuje jód, ktorý môže sfarbovať do hneda. Návštevníci preto prichádzajú najmä kvôli niekoľkým bazénom. Pre náročných je k dispozícií aj Wellness centrum.

Nezabudnite, že budete potrebovať predovšetkým potrebovať ubytovanie v Podhájskej. Ak budete dobre vyspatí a najedení, budete mať viac energie na plávanie, čítanie či prechádzky.

Aj keď sa rozhodnete tráviť dni leňošením pri bazénoch, môžete sa na večer vybrať preskúmať okolie.

Čo vidieť v okolí Podhájskej?

Dom ľudového umenia

V regióne Dolná Nitra sa nachádza dedinka Veľké Lovce. Práve tam nájdete gazdovský dom z hliny. Dom je ukážkou pôvodných domov, ktoré kedysi stáli na tomto území. Majiteľ pri renovácií zachoval pôvodnú štruktúru, vrátane použitých materiálov. Vo vnútri sa nachádza malé múzeum, ktoré obsahuje dobový nábytok a pracovné nástroje. Máte tak možnosť vidieť ako žili Slováci v minulosti.

Kláštor Mariánska Čeľaď

V blízkosti spomínaných Veľkých Loviec sa nachádza navštevovaná zrúcanina kláštora, ktorý v minulosti patril reholi Pavlínov. Súčasťou areálu sú kúpele, škola či dokonca nemocnica. Samozrejme – všetko si v zrúcaninách môžete len predstaviť. Ak máte náladu na dlhšiu celodennú prechádzku, z Podhájskej pôjdete okolo 10 kilometrov. Na výlet si nezabudnite vziať pohodlné dámske tričko s potlačou, v ktorom sa vám bude dobre kráčať.

Jazda na koňoch

Kedysi bolo pre ľudí bežné vlastniť kone. Dnes ich vlastní už len málokto. Možno aj preto sú kone symbolom vznešenosti a akéhosi tajomného pôvabu, ktorý vzbudzuje rešpekt. Práve v obci Čechy, neďaleko Podhájskej, nájdete ranč Trilobit. Skúsili ste niekedy agroturistiku? Teraz máte jedinečnú príležitosť. Nielen, že si tu môžete zajazdiť na koni, ranč je plný aj iných domácich a hospodárskych zvierat, ktoré potešia najmä deti.

Synagóga v meste

Neďaleko Podhájskej nájdete malé mesto Šurany. Práve v ňom sa nachádza krásna synagóga. V nej sa počas celého roka uskutočňujú rôzne výstavy, prednášky či koncerty. Súčasťou je aj stála expozícia dejín mesta. Pri návšteve Šurian synagógu určite nevynechajte ani sochu hrádockej venuši. Ide o napodobeninu slávnej malej sošky z čias neolitu.

Majestátny dub

Veľký, starý, dychberúci. Aj tak môžeme opísať Tankošský cer, ktorý sa nachádza v dedine Pozba. Ide o dub, ktorý má obvod väčší viac než 300 centimetrov a jeho koruna má niekoľko metrov. Z dedinky si viete k stromu vyjsť pešo. Za odmenu dostanete krásny výhľad na malebné okolie a odniesť si môžete niekoľko fotiek do fotoalbumu.

Okolie Podhájskej určite stojí za preskúmanie. Môžete sa vybrať priamo do termálneho centra a celý deň len oddychovať a regenerovať. Na druhej strane môžete zvoliť o niečo živšiu dovolenku a každý deň navštíviť prírodnú či kultúrnu pamiatku v okolí. Podhájska aj so svojim okolím patrí bezpochýb medzi tie krajšie miesta na Slovensku.

Zdroj obrázku: BGStock72 / stock.adobe.com

3 KOMENTÁRE

  1. Modern Talking был немецким дуэтом, сформированным в 1984 году. Он стал одним из самых ярких представителей евродиско и популярен благодаря своему неповторимому звучанию. Лучшие песни включают „You’re My Heart, You’re My Soul“, „Brother Louie“, „Cheri, Cheri Lady“ и „Geronimo’s Cadillac“. Их музыка оставила неизгладимый след в истории поп-музыки, захватывая слушателей своими заразительными мелодиями и запоминающимися текстами. Modern Talking продолжает быть популярным и в наши дни, оставаясь одним из символов эпохи диско. Музыка 2024 года слушать онлайн и скачать бесплатно mp3.

Pridaj komentár