Vďaka Jozefovi Romaňakovi, ktorý sa inšpiroval ľadovým labyrintom v Poľskom meste Zakopané, vznikne v Starej Ľubovni na jar 2022 na ploche 6 400 metrov štvorcových bludisko zo živých plotov, ktoré sa stane najväčším v Strednej Európe. Bludiskom by mali návštevníci vedieť prejsť za viac ako hodinu.

Bludisko bude rozdelené na 9 častí, pričom v každej časti bude drevená socha. Sochy budú slúžiť na orientáciu a v prípade, že návštevník zablúdi, budú tu aj lavičky s tlačidlami na privolanie záchrany. Súčasťou bludiska bude aj 5-metrová rozhľadňa s výhľadom na Ľubovniansky hrad a pódium pre kultúrne podujatia. Pri bludisku bude aj rozľahlá, 1 200 metrov štvorcových veľká lúka určená na šport a pikniky.

Vizualizacácia bludiska; Zdroj: https://www.staralubovna.sk/item/najvacsie-bludisko-v-strednej-europe-mozno-vyrastie-v-blizkosti-jakubianky/

Pôvodne malo byť bludisko pod Ľubovnianskym hradom, ale keďže poslanci mesta to neodsúhladili, bude bludisko pri rieke Jakubianka, avšak s pekným výhľadom na hrad. Na videu môžete vidieť ako momentálne bludisko vyzerá.

Odporúčame pozrieť reportáž o bludisku na webe RTVS.

Viac informácií o bludisku bude zverejnených na webe https://www.viktoriinezahrady.sk/

Pridaj komentár