Výbava interiéru auta má pri cestovaní s deťmi svoje zásady. Tou prvou je zvýšená bezpečnosť, pohodlie a ochrana pred opotrebovaním a zašpinením. Pri deťoch sa môžu stať aj tie najnepredvídateľnejšie „nehody“, ktorým sa žiadny otecko nepoteší. Zbytočne si nevytvárajme napätie, ale s radosťou si pospevujme všetky cestovateľské hymny, pretože vieme, ako svoje auto vybaviť.

Doplnkové ochranné prvky pre vyššie ciele

Na cestách s deťmi treba dodržiavať priamu úmeru medzi hlavnými bezpečnostnými a doplnkovými pomôckami do auta. Hlavne na dlhších trasách oceníme sortiment, čo zabraňuje nadmernému neporiadku a nepríjemným zápachom. Pri deťoch si totiž vieme naplánovať trasu, ale nie ich požiadavky na jedlo a nápoje. Konzumovať ich za jazdy je  obzvlášť náročné v sedačkách a na podsedákoch. Deti vyžadujú našu spoluprácu, pričom ohrozujeme aj predné sedadlá. Taktiež im hrozí špina a menšie chybičky krásy.

Za priateľskú investíciu si preto doprajme auto tričká. Presnejšie nie sebe, ale sedeniu v aute na ochranu čalúnenia. Veľa rodičov sa však obáva, aby auto na reprezentatívnych predných sedadlách nestratilo na svojom pôvodnom luxuse. Túto atmosféru zachováme napr. veľmi kvalitnými a odolnými modelmi vo vzhľade nadčasového koženého materiálu pre odporúčané modely áut. Auto tričkami sa totiž vydávame zlatou strednou cestou medzi univerzálnymi a poťahmi na mieru.

Cestovanie s deťmi poznáme po neporiadku v kufri?

Čo všetko tam možno nájsť, je jednou vecou, ale v akom usporiadaní, tak to sa už odvíja od šikovnosti rodičov. Navyše žiadnu patrolu nebudeme privolávať ani k chaosu, ktorý vznikol v kufri posúvaním uložených vecí. Na to používame protišmykové vaničky do kufra s vyvýšením okrajom. Slúžia ako zábrana pri rozliatí tekutín a ich stečení na podlahu. Môže ísť nielen o bežné nápoje, ale aj o rôzne chemikálie.

Preferujeme vaničky z pevnej gumovej hmoty, ktoré v kufri „nelietajú“, ale držia svoj tvar pri presnom tvarovaní pre istý model auta. Dobre sa s nimi pracuje, rýchlo ich očistíme a ďalej používame na prestíž svojho usporiadaného interiéru auta.

Zdroj obrázka: NAN2535 / Shutterstock.com

Pridaj komentár