Hovorí sa, že opatrnosti nikdy nie je dosť, keď to pri niečom platí stopercentne, je to výber dovolenky. Vlastne nie, pri výbere dovolenky to platí rovno 200%. Na čo by ste si mali dať pozor pri výbere last minute, aby sa dovolenka a odpočinok nezmenili na stres a zbytočné nervy?

Stavte na overenú kvalitu

Na trhu sú desiatky cestovných kancelárií, ako si vybrať tú správnu? Vyberte si tú, ktorá je na trhu dlho. Prečo? Lebo keby nebola spoľahlivá, už tu nie je, keby si neplnila povinnosti voči klientom, zožerú ju zaživa. Keďže je na trhu viac ako desať rokov, zrejme to robí dobre.

Neuspokojte sa s katalógom

Keď vám niekto chce niečo predať, vychváli to neba a na negatívne stránky tak nejako zabudne. Neverte katalógom, neverte fotkám, ktoré sú v nich. Prejdite si net, nájdite si fotky, ktoré fotili turisti a nie sú na nich žiadne filtre. Najlepšie bude, keď na Youtube nájdete aj video z danej oblasti.

Neskočte po prvej výhodnej cene

Porovnávajte ceny konkurenčných kancelárií. To, že jedna má skvelý zájazd s polpenziou v Bulharsku za super cenu, neznamená, že druhá nebudete mať výhodný all inclusive last minute do Talianska v štvorhviezdičkovom hoteli za rovnakú cenu alebo ešte výhodnejšiu cenu.

Hľadajte recenzie

Nájdite si recenzie na konkrétny hotel, miesto, pláž. Zaujímajte sa o to, kde budete tráviť vaše nasledujúce dni. Pretože recenzie vám prezradia tisíckrát viac ako text, ktorý má cestovná kancelária na svojej stránke. Z recenzií vyčítate konkrétne nedostatky, konkrétne výhody a to od človeka, ktorý to zažil na vlastnej koži.

Čítajte aj tie malé písmenká

Objavili ste skvelý last minute do Chorvátska za výnimočnú cenu? Zistite si spôsob dopravy a či nejakú vôbec máte zabezpečenú, či na vás nečakajú skryté poplatky. Čokoľvek, čo by vás mohlo odradiť, keď ste nič nenašli – gratulujem, ste dieťa šťasteny.

Overujte si info

Často býva problém so vzdialenosťou na pláž alebo s cestou, ktorá tam vedie. Idete na pláž, vykračujete si v svojich pekných ipanema šľapkách a zrazu musíte zlaňovať dole strmým skalnatým svahom. Pozrite si na Google maps, či sú tieto informácie o pláži a ceste pravdivé. Nezaberie to tak veľa času.

Pridaj komentár