New York má veľa mien! Betónová džungľa, Veľké jablko, Mesto, ktoré nikdy nespí a mnohé ďalšie. Bol zobrazený vo filmoch, boli o ňom napísané knihy a piesne. Mnohí veria, že New York je miesto, kde sa dá žiť život snov, pretože ponúka toľko príležitostí.

New York má špeciálny spôsob, ako vás ohúriť. Mesto New York je centrom hudby, umenia, módy, divadla, literatúry, financií a architektúry. Vždy to bola veterná smršť aktivít, pretože mesto nie je nič iné ako známe miesta na každom kroku. Tu si môžete vychutnať predstavenia na Broadwayi; ísť na nákupy a reštaurácie. Chceli by ste letenky New York, všakže?

New York City má trhy s potravinami, skvelé parky, múzeá umenia a historické miesta. Nielen to, New York je známy svojimi rôznymi pamiatkami, ako je Empire State Building a Socha slobody. NYC má toho toľko, čo vidieť, že je dosť ohromujúce vybrať si spomedzi všetkých lákavých atrakcií. Teraz, keď ste sa rozhodli urobiť si prehliadku mesta, môžeme povedať len to, že nemôžete vidieť všetko za jeden výlet.

Ako sa dostať do NYC?

Newyorské trio letísk sú tri z najrušnejších letísk v USA, všetky sú roztrúsené po Manhattane do 20 míľ, no slúžia na rôzne účely a slúžia rôznym typom cestujúcich. Najmä Newark a JFK sú globálne brány, ktoré spájajú cestujúcich so šiestimi kontinentmi. Nájsť lacný let do New Yorku je relatívne jednoduché kvôli veľkosti týchto troch letísk. A pretože všetky tri letiská môžu mať svoju hodnotu, je dôležité, aby ste pri hľadaní letov rozhádzali širokú sieť, ak hľadáte najlepšiu ponuku. Môžete skúsiť napríklad eSky.sk

Pamäťohodnosti a atrakcie New Yorku

Keď prvýkrát navštívite New York, musíte vidieť všetky povinné turistické miesta! Time’s Square, Central Park (sú tam veveričky!), Finančná štvrť, choďte do Rockefellerovho centra (dobré, keď máte hlad – veľa možností stravovania). Okrem Central Parku je dobrým miestom plným zelene na návštevu park High Line, postavený na starých koľajniciach. Grand Central Terminal bol videný v mnohých filmoch a segmentoch správ o New Yorku. Nemali by ste sa obmedzovať len na návštevu Manhattanu! Prejdite cez Brooklynský most, pozrite si západ slnka so Sochou slobody a finančnou štvrťou hneď vedľa. Navštívte čínsku štvrť a bez ohľadu na počasie choďte na Coney Island a Brighton Beach! Tieto miesta trpeli hurikánom Sandy, ale boli prestavané ešte veľkolepejšie ako predtým.

Empire State Building: Bez ikonickej Empire State Building je nemožné si predstaviť panorámu New Yorku. Ide o slávnu architektúru Art Deco, ktorej štrukturálne dokončenie trvalo viac ako 400 dní.

Prehliadky známych filmových miest

Mnoho televíznych relácií a filmov sa odohráva v New Yorku a existujú spoločnosti, ako napríklad On Location Tours, ktoré ponúkajú špeciálne prehliadky na základe miest videných na obrazovke. Serialy ako Gossip girl, Sex and the city, či Priatelia. Turné prebieha autobusom, ktorý je plný iných fanúšikov šou, jazdí po videných miestach a zobrazuje príslušný kúsok aj na obrazovke. Na niektorých miestach sa dá aj vystúpiť a urobiť si pár záberov. Samozrejme, môžete tiež preskúmať miesta online a ísť sa na ne pozrieť pešo.

Zdroj foto 1: IKO-studio / shutterstock.com

Zdroj foto 2: Nikolay253 / shutterstock.com

Zdroj foto 3: William Perugini / shutterstock.com

1 komentár

Pridaj komentár