Dovolenku väčšinou plánujeme niekoľko týždňov dopredu a nevieme sa dočkať vysnívaného relaxu v obklopení našich blízkych. Vyberáme destináciu podľa našich predstáv a snažíme sa myslieť na každú drobnosť, ktorá nám pomôže naplno si užiť chvíle voľna. Ako si užiť dovolenku naplno? Ako zrelaxovať a oddýchnuť si od bežného života?

Relax a relaxačné aktivity

            Slovo relax by sa dalo používať ako synonymum pre slovo dovolenka. Nech už zvolíte aktívny relax na horách alebo budete ležať na pláži, účelom je vždy vyčistiť si hlavu a na nič nemyslieť. Pokiaľ plánujete dlhšiu dovolenku, určite odporúčame vymyslieť aj nejaké tie voľnočasové aktivity, ktoré vám pomôžu zahnať nudu. Dovolenka totiž nie je o tom, aby ste sa nudili, ale aby ste načerpali nové sily, zážitky, či poznatky.

            Medzi obľúbené relaxačné aktivity patrí určite čítanie kníh. Na knihy si v našom bežnom rušnom živote nachádzame čas len veľmi zriedka. Dovolenka je preto ideálnym miestom na čítanie a vzdelávanie sa. Aby ste nemuseli so sebou navyše niesť desiatky kníh, zachráni vás čítačka kníh, ktorá je ideálnou voľbou na cestovanie, pretože je malá a ľahká a zmestia sa do nej hoc aj milióny kníh.

Budovanie zážitkov alebo ako si užiť dovolenku

            Budovanie zážitkov je tiež súčasťou dovolenky ak si chcete užiť dovolenku na maximum. Relax je síce nesmierne dôležitý, ale ak si chcete dovolenku naozaj zapamätať, môžete skúsiť adrenalínové športy alebo spoznávanie kultúry. Veľmi dobrým zážitkom môže byť cestovanie po krajine požičaným autom a prehľadávanie najbližších lokalít. Rovnako je skvelým zážitkom turistika, spoznávanie novej kuchyne, či sledovanie miestnej kultúry a spoznávanie okolia na vlastnú päsť.

            Všetky tieto aktivity sa však nedajú robiť na dovolenkách v rezortoch a preto môže byť základ pre vašu nastávajúcu dovolenku, práve cestovanie na vlastnú päsť. Ak poznáte jazyk, nebudete mať väčší problém zariadiť všetko potrebné a často vás to vyjde aj omnoho lacnejšie. Zároveň sú zážitky neporovnateľné s tými, ktoré zažijete v peknom a pohodlnom rezorte, kde však jediným vaším adrenalínom je uloviť si ráno dobré raňajky.

            Dovolenku si môže užiť každý podľa vlastného gusta. Či už budete čítať knihy na pláži, obzerať si historické pamiatky alebo skákať z padáka- dôležité je aby ste si to užili. Tou najpodstatnejšou vecou je zrušiť všetky plány a venovať sa len oddychu, skúmaniu a pobytu v krásnej neznámej krajine. Rovnako si však skvelú dovolenku môžete užiť aj v rodnej krajine, stačí len zapojiť trochu fantázie.

Zdroj obrázku: EshanaPhoto / Shutterstock.com

Pridaj komentár