Sezóna dovoleniek sa nám už nezadržateľne blíži. Ak ste zmeškali šancu na nákup výhodných first minutov, nemusíte byť nešťastný, na trhu sa už začínajú objavovať zaujímavé last minute zájazdy. Ako si ale vybrať dovolenku tak, aby ste neboli sklamaný a tých pár dní oddychu si naozaj vychutnali a nemuseli riešiť žiadne nepríjemnosti? Pri výbere sa zamerajte na toto.

Výber cestovky nepodceňujte

Ak v lete sledujete televízne správy alebo čítate noviny, viete, že nie je nič výnimočné, ak nejaká cestovná kancelária skrachuje počas sezóny a jej klienti ostanú zaseknutí v zahraničí. Ak sa tejto nepríjemnosti chcete vyhnúť, vyberajte CK, ktorá je na trhu viac ako desať rokov, na svojom konte má stovky tisíc spokojných klientov a je finančne zabezpečená. Medzi takéto patrí napríklad Tiptravel, Tatra Tour či Koala.

jdite si čas a urobte prieskum trhu

Vyhraďte si hodinku, dnes vám to vďaka internetu viac času nezaberie, a porovnajte si ceny cestoviek, ktoré sa vám dostali do najužšieho výberu. Nekupujte hneď prvý výhodný zájazd, hoci v jednej nájdete polpenziu v Chorvátsku na 7 dní za 200 eur, v druhej môžete nájsť all inclusive last minute do Talianska za rovnakú cenu s rovnakými podmienkami.

Katalógu by ste nemali bezhranične dôverovať

Katalógu so zájazdmi by ste nemali bezhranične dôverovať. Poznáte to, našli ste skvelý inzerát na predaj auta, vyzerá dokonalo a až keď prídete na osobnú obhliadku zistíte, že má poškriabaný lak a chýbajú mu koberčeky. Síce detaily, ale predajca toto vo svojom inzeráte taktne zamlčal. A podobné je to aj s katalógmi, niektoré informácie sú tam taktne zamlčané. Preto si radšej na internete nájdite fotky, články či videá ľudí, ktorí boli na mieste, kam sa chystáte ísť aj vy.

Overte si vzdialenosť z hotel na pláž

Ak si pozriete stránku hotela, môže mať uvedené, že na pláž je to 10 minút. Ale ako? Autom, pešo, toboganom? Zapnite si Google Maps a skontrolujte si vzdialenosť. Ak je všetko v poriadku, začnite si baliť svoje dámske tričká a pánske košele, ide sa na dovolenku.

Pridaj komentár