One Vanderbilt je 93-poschodový mrakodrap, 4. najvyšší v New Yorku. Na jeho vrchole je vyhliadka známa ako SUMMIT One Vanderbilt. Táto vyhliadka bola otvorená v októbri 2021 a odvtedy sa stala jednou z najzaujímavejších atrakcií mesta New York.

Celková výška mrakodrapu je 427 metrov, pričom strecha je vo výške 397 metrov a zvyšok tvorí vežička. Fasáda je tvorená prevažne zo sklenených panelov, čo budove dodáva na kráse. Vo vstupnej hale budovy je pobočka banky a vchod do neďalekého železničného terminálu a prislúchajúcej stanice metra. Väčšinu vnútorných priestorov budovy tvoria kancelárske priestory vyhliadková plošina Summit sa nachádza na najvyšších poschodiach.

Vyhliadka Summit má celkovú rozlohu 6 683 m2 a nachádza sa tu niekoľko reštaurácií. Vstupné pre dospelých je od 39 USD, pre deti od 6 do 12 rokov 33 USD. Po 45-sekundovej jazde vstupným výťahom sa návštevníci dostanú do tzv. nekonečnej miestnosti nazvanej ako Air (vzduch) s 12 metrov vysokým stropom. Je to krásna vyhliadka na New York pričom na podlahe a stropoch sú zrkadlá. Miestnosť má rozmery 61 x 18 metrov, ale vďaka zrkadlám sa zdá byť nekonečná. Efekt umocňujú okná od podlahy až po strop bez viditeľných konštrukčných prvkov, ktoré by bránili vo výhľade na New York. Za príplatok 20 dolárov je možnosť jazdy širokým celoskleneným výťahom s priehľadnou sklenenou podlahou na najvyšší bod vyhliadky vo výške 365 metrov. Z tejto výšky máte Manhattan ako na dlani a pochopíte prečo je SUMMIT One Vanderbilt najlepšia vyhliadka v New Yorku.

Pri vstupe na vyhliadku sa odporúčajú slnečné okuliare, pohodlná obuv (vysoké podpätky, topánky s oceľovou špičkou a iná obuv, ktorá môže poškodiť podlahu, nie je povolená). Odporúčajú sa nohavice, šortky alebo pančuchové nohavice, nie sukne, aby sa návštevníci sa vyhli nežiaducemu vystaveniu na sklenených a zrkadlových podlahách.

Pozrite si zaujímavé video z prehliadky.

Viac informácií a aktuálny cenník vstupu nájdete na stránke www.summitov.com.

1 komentár

Pridaj komentár