Nejeden chlapec má sen, že sa raz stane pilotom. Čím je však starší, tak tento sen postupne slabne, až si nakoniec vyberie iné povolanie. Niekde v hlboko vo vnútri v ňom je však stále nezodpovedná otázka. Otázka znie: Aké je to lietať v oblakoch? Vďaka spoločnostiam, ktoré sprostredkovávajú letecké zážitky, sa môžete pokúsiť odpovedať na spomenutú otázku.

Predstava lietania v oblakoch je veľmi lákavá. Vďaka tomu, že žijeme v 21. storočí, je aj možná. Darujte sebe alebo blízkemu letecký zážitok.

Staňte sa na pár hodín pilotom

Na to, aby ste sa stali aspoň na chvíľku pilotom, potrebujete krátke zaškolenie. Inštruktori vám poctivo vysvetlia letecké predpisy a všetko, čo musí pilot urobiť pred letom, počas letu a po ňom. Počas vášho pilotovania lietadla budete mať príležitosť komunikovať s riadiacou vežou. Nemusíte sa báť, v lietadle nebudete sami. K dispozícií vám bude skúsený inštruktor.

Ak vás láka skôr pilotovanie vrtuľníka, nie je žiadny problém. Na výber máte lietadlo, vrtuľník, vetroň, rogalo, virník alebo stíhačku.

Skúste si najskôr, aké to je z lietadla zoskočiť

Ak si pred pilotovaním chcete najskôr vyskúšať iné aktivity v oblakoch, môžete vyskúšať adrenalínový tandemový zoskok. Takýto skok je skutočne len pre tých, ktorí majú odvahu a adrenalín v krvi. Len si to predstavte. Stojíte na kraji otvorených dvier lietadla a máte skočiť niekoľko stoviek kilometrov do neznáma. Ak zvládnete tandemový zoskok, pilotovanie vysoko v oblakoch vám nebude robiť problémy.

Tieto a aj iné letecké zážitky nájdete na stránke s rovnakým názvom na webe Leteckezazitky.sk. Vyberte vhodný letecký zážitok pre vás alebo pre vašich blízkych. Ak by ste si nevedeli spomedzi bohatej ponuky vybrať, na výber máte aj kúpu darčekového poukazu, ktorý môžete darovať. Zdroj obrázku: dragunov / Shutterstock.com

Pridaj komentár