Kto by nemal rád dovolenku v luxusnom hoteli s veľkým bazénom kúsok od mora. I keď na letnú dovolenku cestujeme hlavne kvôli moru, večerné čvachtanie v bazéne s drinkom v ruke je veľmi príjemné. Ale čo keď by ste mali pred hotelom tak veľký bazén, v ktorom by ste z jedného konca ledva dovideli na druhý koniec? To sa vám môže ľahko stať ak to s drinkami preženiete, ale aj v triezvom stave v chilskom rezorte San Alfonso del Mar v meste Algarrobo. Tento rezort pri brehu Tichého oceánu preslávil najmä bazén, ktorý je v súčasnosti najväčší na našej Zemi. Koho by napadlo, že práve v Chile je najväčší bazén sveta.

Voda v bazéne je filtrovaná morská voda z Tichého oceánu. Bazén dal vybudovať úspešný podnikateľ a vedec Fernando Fischmann. V bazéne je malý prístav pre loďky. Najväčší bzén sveta bol pre verejnosť otvorený v roku 2006 a dodnes si drží svoj status najväčšieho bazéna sveta. Ročná údržba bazéna nie je lacná záležitosť a vyjde na 4 milióny USD. Celková cena za vybudovanie bazéna sa odhaduje na 1,5 až 2 miliardy USD. To je slušná suma na kúpanie sa vo vode z Tichého oceánu, ktorý je vzdialený len pár metrov od bazéna.

Bazén má naozaj úctihodné rozmery:

Dĺžka: 1,013 m

Rozloha: 8 hektárov

Objem: 250 miliónov litrov

Maximálna hĺbka: 35 metrov

Najväčší bazén sveta si lepšie predstavíte po prezretí nasledovného videa.

2 KOMENTÁRE

  1. At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

Pridaj komentár