Pláže v Thajsku

Chaweng (na ostrove Koh Samui)

Najdlhšia a najznámejšia pláž na ostrove Koh Samui leží na východnom pobreží ostrova. Je to 7 km dlhá pláž s bielym pieskom a delí sa na 4 časti: Severný Chaweng, Centrálny Chaweng, Južný Chaweng a Malý Chaweng. Nachádza sa blízko letiska.

viac

Haad Rin (Koh Pha Ngan)

Pláž a mestečko Haad Rin leží na južnom výbežku ostrova Ko Pha Ngan. Nachádzajú sa tu dve pláže, na každej strane výbežku jedna. Sú to Haad Rin Nai a Haad Rin Nok.

viac

Kata (Phuket)

Nádherná scenéria s bielym pieskom, teplým tyrkysovým morom a palmami vás čaká na pláži Kata. Nachádza sa v juhozápadnej časti ostrova Phuket a obľúbená je najmä pre rodiny s deťmi.

viac

Pláže na ostrove Koh Lipe

Na ostrovčeku Koh Lipe stoja za zmienku najmä tri hlavné pláže Pattaya, Hat Chao Ley (v preklade: Východ slnka) a Hat Pramong (V preklade: Západ slnka).

viac

Zátoka Maya (na ostrove Ko Phi Phi Leh)

Pláž na ostrove Phi Phi Leh v zátoke Maya je svetoznáma pláž, ktorú pri návšteve Thajska nemôžete vynechať.  Celá pláž je obklopená vysokými vápencovými horami a je dostupná len z mora. Ak ste videli film Pláž, bude vám zátoka Maya povedomá, lebo práve tu nakrúcali časti filmu.

viac

Patong (Phuket)

Pláž Patong sa nachádza na ostrove Phuket. Je to najväčšia pláž ostrova a tiež najobľúbenejšia. Je dlhá 2 km a široká niekoľko desiatok metrov. Piesok na pláži je zlatistý a horúci.

viac

Railey (Krabi)

Pláž je známa aj pod názvami Rai Leh alebo Rai Ley. Leží na polostrove medzi mestami Krabi a Ao Nang. Z mestečka Ao Nang je to približne 15 minút plavby, počas ktorej uvidíte množstvo opíc. 

viac