Slovensko je krásna hornatá krajina. Aj keď viacero zahraničných turistov pozná najmä Bratislavu, Spišský hrad a Vysoké Tatry, máme tu podstatne viac krásnych miest, prírodných pamiatok a kultúrnych pamiatok, ktoré stoja za návštevu. 

Ak máte radi slovenské hory, zajednajte si pobyt v Nízkych Tatrách, konkrétne v Demänovskej doline. Práve Jasná, ktorá je súčasťou Demänovskej doliny a nachádza sa v jej závere, vám ponúkne moderné ubytovacie zariadenia, peknú prírodu a najmä oddych, pre ktorý ste sem zavítali. 

Chopok, Dereše, Ďumbier 

Jedným z najväčších lákadiel Demänovskej doliny a strediska Jasná je bezpochyby najznámejší vrchol Nízkych Tatier – Chopok. Môžete sa naň dostať lanovkou, ale ak chcete zlepšiť kondíciu, môžete si to vyšliapať až hore. Predtým, ako si vyjdete na vrch Chopku, sa môžete občerstviť v peknej Kamennej chate pod Chopkom, kde počas celého roka stretnete mnohých ľudí, ktorí si buď prišli vychutnať pekné výhľady na Horehronie, Liptov a hrebeň Vysokých Tatier, alebo plánujú pokračovať ďalej. Môžete ísť buď na Dereše, alebo opačným smerom pokračovať až na Ďumbier. Väčšina ľudí si myslí, že práve Chopok je najvyšší vrchol Nízkych Tatier. Najvyšším vrcholom Nízkych Tatier je ale Ďumbier. Ponúka vám 360º výhľady hlavne za jasného počasia. 

Turistiky na Chopok, Ďumbier a ani Dereše nie sú fyzicky náročné a zvládnu ich aj menej zdatní turisti. Turistika na vrch Chopku je prudšia, ale nie náročná. Ďumbier je zase dlhší a jedná sa skôr o turistiku po hrebeni. 

Ak budete hľadať ubytovanie na Liptove, určite si niektorú z týchto turistík nenechajte ujsť. 

Vrbické pleso 

Jediné ľadovcové pleso v Demänovskej doline a celkovo v Nízkych Tatrách je prístupné celoročne. Ak budete ubytovaní v niektorej časti Nízkych Tatier, určite si spravte prechádzku k Vrbickému plesu. Je pekné za každého ročného obdobia. 

Prechádzku k Vrbickému plesu môžete spojiť s prechádzkou po celej Demänovskej doline. 

Pre lepšie spoznávanie Jasnej a Demänovskej doliny si rezervujte apartmány v Jasnej. Súkromie a možnosť cítiť sa ako doma ponúkajú práve apartmány. Využívajú ich najmä väčšie skupiny, napr. partie kamarátov alebo väčšie rodiny. 

Jaskyne v Demänovskej doline 

V Demänovskej doline, v jej začiatku, nájdete aj dve známe jaskyne – Demänovskú jaskyňu Slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu, ktorá je považovaná za jednu z najstarších jaskýň v Európe. Návštevu týchto jaskýň si nenechajte ujsť v letnom období.  

Zdroj obrázka:

Autor: Jaroslav Machacek / Shutterstock.com 

2 KOMENTÁRE

Pridaj komentár