Slnečné pobrežie sa nachádza v tesnej blízkosti mesta Nessebar. Je to najväčší turistický rezort v Bulharsku. Je tu vyše 800 hotelov s možnosťou ubytovania vyše 300 tisíc dovolenkárov. Stálych obyvateľov tu žije veľmi málo, ale v lete tu je živo. Slnečné pobrežie tvorí 7 km dlhá piesková pláž, ktorá sa ťahá od rezortu Sveti Vlas po mesto Nessebar. Pláž je ideálna pre malé deti, more plytké a teplé. Dajú sa tu prenajať lehátka so slnečníkmi, čo oceníte ak plánujete dlhší pobyt na pláži. Možnosti vodných športov sú na Slnečnom pobreží veľmi bohaté. V oblasti Slnečného pobrežia je okolo 130 reštaurácií, množstvo barov so živou hudbou, kaviarní a dikoték. Kedysi bola dovolenka na Slnečnom pobreží idilickejšia, dnes je tu kvôli prehnanej hustote hotelov príliš rušno, čo môže niektorých ľuďom prekážať. Ak máte na dovolenke radi kľud, odporúčame iné stredisko.

Zaujímavosť! Slnečné pobrežie má viac slnečných dní ročne ako Miami beach na Floride.

Z autobusovej stanice sú spoje do všetkých väčších bulharských miest a rezortov. Letisko sa nachádza pri meste Burgas a transfer na Slnečné pobrežie stojí 7€ (14 Lev). Slnečné pobrežie nie je známe len vďaka krásnej pláži, ale aj pre bohatý nočný život. Pred hotelom Pirin je obľúbená atrakcia známa ako Horrorwood – dom hrôzy s duchmi a kostlivcami.

Čo je v rezorte:

  • hotely
  • reštaurácie, bary, diskotéky
  • McDonald’s
  • autobusová stanica
  • letisko (vo vzdialenosti 25 km)
  • akvapark
  • Horrorwood
  • možnosti športu (jazda na koni, motokáry, minigolf)

Počasie na Slnečnom pobreží

Ako už názov napovedá, na Slnečnom pobreží je naozaj slnečno. Počas roka je tu približne 300 slnečných dní a letné teploty sa šplhajú k 28°C. Letá sú tu naozaj horúce, čo ale nie je až taký problém vďaka blízkemu Čiernemu moru, v ktorom sa môžete kedykoľvek osviežiť. Zrážky sú takmer na rovnakej úrovni počas celého roka a prší aj počas letnej sezóny, ale nie je to nič, čo by vám mohlo pokaziť dovolenku. Najsuchší mesiac je august a najviac prší koncom roka v novembri a decembri. Keďže je Slnečné pobrežie blízko hôr, zvykne odtiaľ viať svieži vánok. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila Slnečné pobrežie ako jedno z miest s najzdravšou mikroklímou, kde sa dobre lieči astma a dýchacie problémy. Tesne pri Slnečnom pobreží je mesto Nessebar, ktoré je medzi turistami taktiež veľmi obľúbené.

SLNEČNÉ POBREŽIE Predpoveď počasia

Ubytovanie na Slnečnom pobreží

Booking.com

Pridaj komentár