Dovolenka so psom pri mori môže znamenať nemalé problémy, najmä ak idete na pláž medzi ostatných dovolenkárov. Odmietavé pohľady ľudí nemusia byť príjemné, navyše na mnohých plážach je so psom zákaz vstupu a môžete byť vykázaný. Ak nechcete stráviť dovolenku na skalnatej pláži mimo ľudí, je stále veľa možností kúpania na normálnej pláži aj s vaším psíkom. Chorvátsko ponúka niekoľko pekných pláží určených pre štvornohých miláčikov. Tieto pláže sú takzvané psie pláže v Chorvátsku nájdete pod označením ‚plaža za pse‚. Na takto špecializovaných plážach nebudete mať najmenší problém aj keď vlastníte niekoľko psov a všetci sa môžete spolu vykúpať.

Azda najznámejšia pláž pre psov je moderná pláž Podvorska v Crikvenici, ktorá dostala viacero ocenení. Na pláži je aj bar pre psov, kde psím miláčikom môžete objednať psiu zmrzlinu, čipsy, ba aj psie pivo. Len si na psíkov (v tomto prípade psie dámy) dajte pozor, aby ste nejaký čas po dovolenke nemali šteniatka.

Najznámejšie psie pláže v Chorvátsku sme vyznačili na mape. Ako vidno na mape, oficiálne psie pláže v Chorvátsku nájdete takmer v každom regióne a je z čoho vyberať. Ak viete o nejakých ďalších pekných plážach, neváhajte sa podeliť v komentoch.

Mapa psích pláží v Chorvátsku

1 komentár

Pridaj komentár