V malej dedinke Zálesie neďaleko Bratislavy vybudovali veľmi pekné drevené korzo vedúce nad hladinou Malého Dunaja. Zálesie leží na ostrove tvorenom ramenami Malého Dunaja (Blatina, Biela voda) a hlavným tokom Malého Dunaja. Z centra Bratislavy sem trvá cesta cez víkend približne 20 minút. Korzo začína kúsok od maličkého parkoviska pri ceste, kde je malý amfiteáter s výhľadom na korzo a Malý Dunaj. Príjemne sa tu posedáva a oddychuje. Na začiatku korza je pekná drevená veža, tzv. Záleský maják, z ktorej sú dobré výhľady a súčasťou ktorej sú náučné tabuľky približujúce miestnu faunu.

Korzo je súčasťou miestnej cyklotrasy, ale počas slnečných dní je tu plno chodcov, preto na korze odporúčame z bicykla zosadnúť a prejsť ho pešo. Ak je pekný víkend, tak je tu naozaj rušno a korzo býva preplnené ľuďmi. Stretnete tu ako rodinky s deťmi, mamičky či oteckov s kočíkmi, zahraničných turistov i dôchodcov. Všetci si vychutnávajú príjemnú prechádzku po korze. Na korze je niekoľko drevených lavičiek so stolíkmi na občerstvenie, ktoré si prinesiete.

Ak prejdete celé korzo, za ním plynulo pokračuje ulička pri Malom Dunaji a záhradkách. V jednej zo záhradiek sú aj kozičky, čo poteší najmä deti. Ak budete pokračovať ďalej, dojdete k lúke so stánkom s občerstvením a posedením. Je tu aj možnosť požičať si kajak.

Detaily o korze v Zálesí

  • Mólo je drevené, 120 metrov dlhé a 3 metre široké.
  • súčasťou je amfiteáter, prírodné detské ihrisko, zázemie pre vodákov, rozhľadňa, malé mólo, prístrešky, lavičky, stojany na bicykle a smetné koše
  • výstavba stála približne 280 tisíc € (z toho 85% hradil Európsky fond regionálneho rozvoja) Zdroj: https://www.obeczalesie.sk/projekty/korzo-zalesie/

Parkovanie pri Korze v Zálesí

Parkovisko pri korze je maličké a zmestí sa sem len približne 10 áut. Ak chcete zaparkovať na začiatku korza, odporúčame sem prísť skoro ráno. Hneď vedľa parkoviska je zastávka pre autobusy. Parkovať sa dá aj v niektorej z blízkych uličiek, len si dajte pozor, aby ste niekomu nezaparkovali pred bránou domu.

Video

Mapa

Foto

Pridaj komentár