Je zaujímavé, aké sú projekty mesta v púšti úspešné. Jasné, nájdu sa aj neúspešné projekty, z ktorých sú teraz mestá duchov. No väčšina miest, ktoré boli vybudované nie na zelenej lúke, ale v tomto prípade na suchom piesku, sú úspešné. Las Vegas, Palm Springs, Santa Fe či Dubaj. Práve mesto v Arabskej púšti je absolútnym unikátom. Mesto, kde nájdete najväčší prístav na svete, donedávna najvyššiu budovu, najvyšší tancujúci dom či najväčší ostrov vybudovaný človekom. O tom, že je to centrum luxusu hovorí to, že miestni policajti jazdia na Bugatti či Lamborghini.

dubaj burj al arab

Najväčší ostrov vybudovaný človekom
Palmový ostrov je najväčší kus pevniny v mori, ktorý vybudoval človek. Stavba takejto palmičky stála viac ako 12 miliárd dolárov. Len pre porovnanie, urýchľovač častíc v CERNe stále približne 7 miliárd dolárov. Ide o luxusný ostrov, kde nájdete tie najluxusnejšie vily. Majiteľom jednej z nich je napríklad aj Elton John. Jedným z najúžasnejších zážitkov, ktoré si môžete užiť v Dubaji, je zoskok práve nad týmto ostrovom. Okrem toho v blízkosti nájdete Dubai Marinu, ktorá je označovaná za najväčší prístav na svete. Je to krásna promenáda s výhľadom na more a luxusné lode, plná reštaurácií, kaviarní a obchodov so šperkami, oblečením či suvenírmi.

Majestátnosť
To, že Dubaj patrí medzi najbohatšie miesta na svete, sa snaží dokázať aj prostredníctvom architektúry. A aj sa mu to darí. Je to jedno z mála miest, do ktorých sa chodí na hotely pozerať a nie sa v nich ubytovať. 7-hviezdičkový hotel Burj al Arab je známy hlavne tým, že bol najvyšším hotelom sveta a na letisku pre helikoptéry si tam zahrali tenisový zápas Roger Federer a Andre Agassi. Podľa všetkého išlo o najvyšší tenisový zápas na svete. Ďalším jeho kolegom je hotel na Palmovom ostrove –  hotel Atlantis. Obrovské sídlo, ktoré vás ohromí. Dubaj ponúka aj tie najúžasnejšie šperky a aby si urobil reklamu, tak nájdete najväčší prsteň na svete, ktorý je zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov.

Tancujúci dom a iné atrakcie
Cayan Tower je so svojimi 306 metrami najvyšším tancujúcim domom na svete. Robí otočku o 90°. Ďalšou atrakciou, ktorú musíte navštíviť je Mall of the Emirates. Najväčší obchodný dom, v ktorom nájdete lyžiarske stredisko. Áno, lyžiarske stredisko v obchodnom dome uprostred púšte alebo aj obrovské akvárium. Ďalšie tipy vám dajú knihy o cestovaní či cestovateľské blogy.

2 KOMENTÁRE

Pridaj komentár