Tak ako je Anglicko kolískou futbalu, tak je Grécko kolískou európskej civilizácie. Ale to nie je jediný dôvod, prečo by ste mali navštíviť tento klenot Peloponézu. Dostať sa do Grécka po vlastnej osi autom či autobusom, nie je nič príjemné. Najlepšie urobíte, keď si kúpite letenky online a vaše malé, veľké, lenivé, rýchle a farebné dobrodružstvo sa môže začať. Aj pre týchto 5 dôvodov musíte Grécko navštíviť.

akropolis

1. Život, ktorý si zamilujete
Jasné, každý sme si na Grékov kvôli ich ekonomickej kríze vytvorili nejaký názor, no to nie je dôvod, prečo by ste si nemali užiť dovolenku v Grécku. Ich životné heslo „syga, syga“ teda pomaly, pomaly je ideálne pre vašu dovolenku. Záhodou je, že síce je tam všetko syga, syga no čas plynie neuveriteľne rýchlo.

2. Skvelá kuchyňa
Stredomorská kuchyňa je vo všeobecnosti fantastická. Ľahká, sýta, chutná a nepriberá sa z nej. No tá grécka je povýšená na božskú úroveň, niet sa čomu čudovať, sídlo bohov – Olymp – je grécka hora. A istotne aj bohovia si dopriali skvelé stifado, moussaku, souvlaki či aj obyčajný gyros, ktorý tu chutí stokrát lepšie ako z hociktorého fastfoodu na Slovensku. A ten olivový olej! Už len kvôli nemu sa vám nebude chcieť vracať domov.

3. Magická príroda
Človeku sa automaticky vybaví, že v Grécku je stále teplo, tak tu nemajú žiadne hory a sneh už vôbec nie. Omyl, majú tu majestátne pohoria, ich najvyšší vrch, Mytikas, je dokonca vyšší ako Gerlachovský štít. A okrem toho nádherné more, vôňa citrusov, kamenisté či pieskové pláže. Balada pre oči. Magickú prírodu objavíte hlavne v horských kláštoroch v
Meteore.

4. Architektúra, história a pamiatky
Let do Atén trvá skoro takisto ako cesta IC zo Žiliny do Bratislavy. Z blízkej Viedne ste tam so spoločnosťou Austrian Airlines už za 2 hodiny a 15 minút. A ste priamo v centre európskej kultúry. Akropolis, Hadriánov val, Agora, Dionýzovo divadlo, Olympijský štadión, Diov chrám a to sú len Atény. V iných mestách nájdete podobné krásy – Delfí či Olympia.

5. Nadpozemské ostrovy
Santorini, Zakynthos, Kos či Kréta. To sú ostrovy, aké nenájdete nikde inde. A práve preto sú také výnimočné. Azúrové more, biele pláže, biele skaly a modré nebo. Už asi viete, prečo má grécka zástava tieto dve farby. Kde sa pozriete, tam vás potešia. Spríjemnia vám dovolenku na každom kroku.

Pridaj komentár