Letná dovolenková sezóna sa pomaly blíži a všetci veríme, že sa do leta vráti život do normálu a opäť si budeme môcť užívať slnečné lúče. Môžeme pomôcť my všetci, pokiaľ zostaneme doma a budeme sa správať zodpovedne. Nechceme vás však zahlcovať ďalšími správami o pandémii, ktorej sú beztak plné médiá a internet. Radšej vám dodáme pozitívnu energiu. Predstavte si, že teraz ležíte pri mori, poruke máte dobrú knihu a vychutnávate si chladený drink. Príjemné, však? Ak sa však pozriete priamo do ostrého slnka, tak vás zrejme začnú páliť oči. Jedine, že by ste mali poruke aj kvalitné slnečné okuliare.

1. Polarizácia

Priblížime si tri výhody slnečných okuliarov, o ktorých ste doteraz možno nevedeli, alebo ste ich nevyužívali. Prvou a najväčšou prednosťou kvalitných slnečných okuliarov je polarizácia. Schválne spomíname kvalitné slnečné okuliare od overených predajcov, pretože len tie majú potrebné UV filtre a certifikáty. Nemyslíme teda okuliare za pár eur z tržnice. Každopádne, polarizácia spočíva v tom, že ostré svetlo zo slnka neprechádza priamo do vášho oka. V okuliaroch sú prítomné aj UV filtre pre minimalizáciu tohto žiarenia. Zvlášť ľudia s citlivými očami či vyššími dioptriami by vedeli rozprávať, aké je pre nich nepríjemný pobyt na slnku bez slnečných okuliarov. Tento problém rieši spomínaná polarizácia.

2. Imidž

Aj viacerí módni odborníci či stylisti tvrdia, že slnečné okuliare môžu byť dôležitým doplnkom vášho imidžu. Opäť úmyselne spomíname, že môžu byť, nemusia. Je normálne, že niektorí ľudia skrátka tieto okuliare nenosia alebo nepovažujú za dôležité, ako slnečné okuliare vyzerajú. Oveľa väčšiu skupinu však tvoria tí, ktorí si pri výbere slnečných okuliarov dávajú skutočne záležať. Keď si pozriete prémiové značky ako napríklad slnečné okuliare Fendi, tak veľmi rýchlo pochopíte, že tieto okuliare majú aj druhý rozmer. Okrem ochrany očí môžu byť skvelým imidžovým doplnkom.

3. Oči – okno do duše?

Nechcem vás navádzať na to, aby ste sa správali falošne či nepredvídateľne. Avšak slnečné okuliare vám môžu dodať nádych tajomna, pretože druhá strana vám prirodzene nevidí do očí. Pri obchodných rokovaniach alebo rande počas dlhých letných dní tak môžete využiť, že oči zostávajú pre druhú stranu zakryté a dodať takémuto stretnutiu nádych tajomna či vzrušenia.

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com

Pridaj komentár