Opaľovanie ‘hore bez’ prípadne úplne ‘bez’ je celkom bežná záležitosť v mnohých európskych či svetových destináciách. Mnoho nuda pláží, kde na plavky môžete zabudnúť je aj u nás na Slovensku. Niektorí zástanci nuda pláží sa často stretávajú s prípadmi, kedy sa iní návštevníci omylom ocitnú na nudapláži a fiasko je na svete. Veľa ľudí totiž stále považuje nudapláž za čosi nemravné a nevie sa na nudapláži chovať. Zozbierali sme pre vás niekoľko tipov, ako sa na nudapláži správať a čo na nudapláži určite nerobiť. Ani keď tam zavítate omylom.

1. Nečítanie nápisov – Každá pláž má pravidlá. To platí aj o nudaplážach. Pri vstupe na oficiálne nudapláže sa zväčša nachádza tabuľka s pravidlami, ktoré na pláži platia. Niektoré nudapláže sú tzv. ‘clothing optional’, čo znamená, že nemusíte byť na pláži nahý, ale plavky sú povolené. Čítajte pravidlá pozorne a odporúčame vám takéto pravidlá dodržiavať. V zahraničí bývajú pravidlá v miestnom jazyku ale aj po anglicky. Znalosť jazyka prípadne slovník isto príde vhod.

2. Zabudnete si doma uterák – plavky na nudapláž nepatria, ale uterák rozhodne áno. Piesok v kombinácii s holým zadkom a holými genitáliami môže narobiť veľa zdravotných problémov.

3. Zabudnete sa natrieť opaľovacím krémom – Ak nie ste pravidelným návštevníkom nudapláže, alebo ste na nudapláži po prvý raz, nezabudnite sa natrieť opaľovacím krémom so silným ochranným faktorom najmä na intímnych partiách. Tieto časti pokožky totiž nevystavujete slnku často, ak vôbec, a veľmi rýchlo sa na nich môžete spáliť. Pri dlhšom pobyte na nudapláži nezabúdajte použiť opaľovací krém opakovane.

4. Očakávanie scén z Playboya či erotického filmu – Ak očakávate dokonalé nahé krásky/dokonalých nahých krásavcov, pravdepodobne budete sklamaní. Na nudapláži sú zväčša zástupcovia starších ročníkov, aj keď výnimky sa určite nájdu. Málokto však ide na nudapláž pozorovať ostatných a pravidelní návštevníci nahotu veľmi neriešia.

5. Použitie selfie tyče a fotografovanie – Medzi dôležité odporúčanie patrí nepoužívanie selfie tyče na nudapláži. Celkovo fotenie, či kamerovanie býva na nudaplážach zakázané a je nežiaduce. V dnešnej dobe je internet plný videí či fotiek z nudapláže, málokto však túži po tom, mať fotografiu svojho nahého tela voľne dostupnú na internete. Ak sa chcete vyfotiť tak len niekde, kde okolo vás nie sú ľudia.

6. Rozhovor – Pri rozhovore dodržiavajte dostatočný diskrétny odstup a snažte sa pozerať do očí. Na nudapláži je dobré správať sa ako na normálnej pláži, s tým rozdielom dodržať o niečo väčší diskrétny priestor. Rozhovor s cudzím nahým človekom nemusí byť každému po vôli.

7. Očumovanie – Na každej pláži či nudapláži sa nájdu ľudia, ktorí až príliš uprene zízajú na ostatných. Aj keď to bude pre niektorých ťažké, snažte sa nepozerať na ostatných príliš uprene a neprechádzať pohľadom po ostatných návštevníkoch nudapláže.

8. Behanie – Beh na nudapláži neodporúčame ako mužom tak ani ženám. Aj plavčíčky z Baywatchu potrebovali plavky, aby vyzerali dobre.

9. Cvičenie jogy – Asi nikto neprišiel na nudapláž pozerať niekoho nahé telo v rôznych joga pozíciách. To by si každý naozaj mal nechať na doma či na kurz nahej jogy.

10. Nahí mimo nudapláže – Behanie na nudapláži sa neodporúča, chodenie však nie je problém. Len si treba dať pozor kde nudapláž končí, lebo vaša prechádzka tak ako vás Boh stvoril môže skončiť poriadnou hanbou. Taktiež reštaurácia pri pláži nemusí slúžiť len pre návštevníkov nudapláže a nemusí sa nachádzať na jej území. Vždy majte preto nachystané plavky, prípadne sa na takéto vychádzky radšej oblečte.

11. Hanbenie sa – Nudapláž nie je pre každého a ak vám je pobyt na nudapláži nepríjemný kvôli tomu, že sa hanbíte, radšej prejdite do plavkovej sekcie ako sa opaľovať s pocitom, že sa na vás všetci pozerajú. Na nudapláži sa však môžete cítiť úplne slobodne aj keď máte nejaké to kilo navyše.

12. Na nudapláž s novou priateľkou – Prvé rande na nudapláži môže byť zaujímavé, len je vhodné sa dopredu presvedčiť, že to tak vyhovuje obom.

13. Na nudapláži s deťmi – Sú rodiny, ktoré pravidelne navštevujú nudapláže a nudistické rezorty s deťmi. Ak však nepatríte medzi nich, návšteva nudapláži môže byť pre deti celkom šok, najmä ak sú už väčšie.

14. Ohýbanie sa – ak vám aj padne nejaká vec na zem, vždy je vhodnejšie čupnúť si ako sa ohnúť. Taký pohľad totiž nemusí byť príjemný ľuďom naokolo.

15. Vzrušenie – Ako aj v bežnom živote, tak aj na nudapláži sa môžete vzrušiť. Vzrušenie na nudapláži prichádza oveľa ľahšie a často nečakane. To platí najmä pre nie tak častých návštevníkov nudapláže. Je dobré na to myslieť a ak také niečo príde, schladiť sa vo vode alebo si jednoducho ľahnúť na brucho. To samozrejme platí len pre mužov.

16. Prílišné ukazovanie sa – Niektorí ľudia si myslia, že na nudapláži sa chcú na nich všetci pozerať. Aj keď máte peknú postavu a ste obdarení, odporúčame príliš sa nevystatovať.

17. Dostatok tekutín – Ako aj na bežnej pláži, tak aj na nudapláži treba myslieť na dostatočný príjem tekutín, aby nedošlo k dehydratácii organizmu.

18. Chovať sa inak ako na inej pláži – Všeobecným pravidlom na nudistickej pláži je správať sa normálne a prirodzene ako aj na ‘plavkovej’ pláži. To je to, na čo tam všetci ostatní sú.

Pridaj komentár