Taliansko je snom všetkých milovníkov gastronómie, ale tiež temperamentu a prímorského prostredia. Či už sa chcete vykúpať v mori, pochutiť si na talianskych špecialitách, alebo si len vychutnať jedinečnú historickú atmosféru, v Kalábrii je rozhodne čo vidieť a zažiť. Kalábria má toho veľa čo návštevníkom ponúknuť.

Kalabria

Hurá na dovolenku do Kalábrie!

Kalábria je taliansky raj rozprestierajúci sa na juhu Apeninského polostrova, ktorý ponúka z každého rožka troška. Medzi plážami nájdete piesočnaté, štrkové, kamenisté i skalnaté a veľa z nich poskytuje potrebné súkromie, napríklad aj zaľúbencom. Priezračné more, citrusové a olivovníkové háje či vinice sú veľmi bežným obrázkom na každej dovolenkovej pohľadnici. Komu sa nechce celé dni polihovať na ležadle a chytať bronz, región Kalábria mu ponúka aj iné možnosti trávenia voľného času.

Horúce a suché letá vám neprekazia žiadny výlet. Možností na výlety je v oblasti Kalábrie viac než dosť. Či už budete chcieť zájsť do charakteristických talianskych mestečiek s jedinečnou atmosférou, navštíviť katedrály a hrady, alebo spoznávať jednotlivé kalábrijské provincie a národné parky. Oproti ostatným turistickým destináciám oceníte, že Kalábria nie je preľudnená. Na dovolenke sa tak dočkáte potrebného súkromia aj pokojných prechádzok. O niečo rušnejšie je na uliciach v mestečku Cosenza, pretože sa v ňom nachádza univerzita a množstvo študentov. Taliansko ponúka množstvo last minute zájazdov, avšak prečo sa rozhodnúť práve pre dovolenku v Kalábrii? Možno vás zlákajú tyrkysové zátoky, možno prostredie viníc a zelené kopce, možno príjemná teplota mora, plná penzia alebo plážové sety zahrnuté v cene zájazdu.

Do Talianska na last minute

Last minute zájazdy do Talianska sú veľkým lákadlom nielen pre priaznivé ceny a možnosti cestovať aj s deťmi a užiť si tak príjemnú rodinnú dovolenku, ale tiež pre vynikajúce hodnotenia turistov. Slnečná Kalábria opantá aj vás. Na pohostinnosť domácich si rýchlo zvyknete. Chuť tradičných jedál a nápojov vám pošteklí jazyky a nemusí pritom ísť iba o tradičnú pizzu, zmrzlinu alebo cestoviny. Keďže dovolenka v Kalábrii nie je len o talianskej gastronómii, milovníci romantiky a čistej prírody si určite zgustnú aj na jedinečnej atmosfére vidieka. Svieži prímorský vzduch, zálivy a jaskyne vás budú nabádať na fotografovanie. Pozostatky antických osád vás zasa prenesú pár rokov do minulosti.

Dovolenka v Kalábrii ponúka aj veselý nočný život. V rámci aktívneho odpočinku si môžete vyskúšať potápanie, vodné lyžovanie i člnkovanie. Z Kalábrie to okrem iného máte blízko na Liparské ostrovy i na známy ostrov Sicília. Z Talianska sa určite vrátite s vrecom plným spomienok, pretože sa tam viete zabaviť nielen pri vodných atrakciách, ale tiež pri rybolove v lokalite Pizzo alebo cyklistikou na skvelo prispôsobených trasách. Na bicykli sa teda môžete vydať spoznávať pokojne aj celú Kalábriu, je tam čo vidieť.

Počasie v Kalábrii

KALÁBRIA Predpoveď počasia

2 KOMENTÁRE

Pridaj komentár