Vedeli ste o tom, že prvé puzzle boli vyrobené z dreva v roku 1960 britským kartografom, ktorý ich používal, aby učil deti geografiu? Do prázdneho miesta v doske ste podľa tvaru vložili správnu krajinu – škola hrou. Keby som sa vás spýtal, či by ste vedeli na takejto puzzle mape vložiť 5 krajín, ktoré sú najviac známe vďaka svojej káve, zvládli by ste to? Zistite to.

5. Etiópia

Krajina, ktorá ako prvá spoznala úžasné účinky kávy. K tomu sa viaže vtipný príbeh – nebol to človek, ktorý prvý spoznal účinky kávy, bola to koza. Koza, ktorej pastier si všimol, že keď zje tieto bobule, tak je plná energie a lieta po paši ako splašená. Keď budete nabudúce ďakovať bohu za rannú kávu, poďakujte radšej tejto koze.

4. Vietnam

Vietnamská káva patrí k najlepším kávam sveta, kto by to bolo povedal, že ju tam poznajú iba od roku 1858. Keď Francúzi kolonizovali túto krajinu, ukázali miestnym, aká je káva úžasná. Odvtedy patrí Vietnam medzi najväčších exportérov s najlepšou kvalitou kávových zŕn na svete. Takže, keď si budete vychutnávať vietnamskú kávu, ďakujte Francúzom a nie koze.

3. Kolumbia

Kto by nepoznal pravú kolumbijskú kávu, tá sa vyznačuje výraznou vôňou a silnou chuťou. Hoci sa k tejto krajine neviaže žiadna milá historka s kávou, napriek tomu patrí medzi najväčších exportérov kávy na svete, vlastne ako všetky krajiny z tohto zoznamu. Pri návšteve Kolumbie teda môžete pátrať a objasňovať históriu kávy v tomto juhoamerickom štáte.

2. Kostarika

Krajina, ktorá robí radosť svetu svojou kávou už od roku 1780 je výnimočná svoju panenskou prírodou. Preto, keď sa rozhodnete pre Kostariku ako cieľ svojho coffee tripu, buďte pripravený na jednu z najúžasnejších dovolenkových destinácií v Severnej Amerike.

1. Brazília

Je najväčší vývozca tohto čierneho zlata a nie náhodou, pretože vďaka svojej výnimočnej kvalite a chuti, je brazílska káva obľúbená aj v našich končinách. Okrem toho je Brazília známa aj vďaka svojej bio čokoláde vysokej kvality. Takže okrem dažďových pralesov a skvostných pláží si užijú aj vaše chuťové bunky.

Hoci si kaviarenská kultúra začína pomaly budovať svoje významné postavenie, keď si chcete dopriať jednu z najlepších káv priamo zo zdroja, navštívte jednu z týchto krajín. Je jedno ktorú, aj tak vo všetkých z nich to bude pre vás tá najlepšia káva na svete.

1 komentár

Pridaj komentár