I keď Slovensko nepatrí medzi nudaplážové veľmoci ako napríklad Chorvátsko či Francúzsko, ale i u nás je zopár desiatok pláží, kde na kúpanie či opaľovanie nepotrebujete plavky. Najobľúbenejšiu slovenskú nudapláž nájdete v Bratislave na Zlatých pieskoch. Azda najstaršia slovenská nudapláž je kúsok od Bratislavy na Rusovskom jazere. Mnohé nudapláže sú kade tade po Slovensku, dokonca máme aj naturistický kemp Dobrá Lúka pri obci Zaježová a naturistický akvapark v Štúrove.

Nudapláží nie je na Slovensku veľa, z toho väčšie pláž zrátate na prstoch jednej ruky. Nudizmus nie je na Slovensku legislatívne povolený a žiadna nudapláž na Slovensku nie je oficiálna. To však neznamená, že by vás polícia pokutovala na neoficiálnych nudaplážach, pretože to sú všeobecne známe miesta, kde sa komunita nudistov a nudistiek združuje. Okrem známych pláží je veľa miest, ktoré nepozná veľa ľudí a kde sa chodí pár ľudí slniť a kúpať bez plaviek. Takéto pláže sú napríklad pri Dunaji na Petržalskej strane.

Nudapláže na Západnom Slovensku

Nudapláž Zlaté Piesky

Táto pláž na peknom Bratislavskom jazere je najnavštevovanejšia nudistická lokalita na Slovensku. Je to vďaka svojej polohe v meste s pravidelným spojom MHD. Pláž je dlhá niekoľko stoviek metrov a je tu miesta pre každého aj počas letných víkendov, kedy tu býva najviac ľudí. Vstup do vody je pozvoľný a pláž je kamienková. Zlatý piesok tu nečakajte a voda nie je príliš čistá, ale kúpať sa tu dá bez obáv. Na pláž chodia ako starší ľudia, tak i rodiny s deťmi, páry a v jednej časti sa stretáva gay komunita.

Nudapláž Zelená voda pri Bratislavskom letisku

Na Slovensku máme dve jazerá s názvom Zelená voda a na obidvoch sú nudapláže. Jedno jazero Zelená voda je pri bratislavskom letisku M.R Štefánika. Sú tu dve jazerá, pri jednom je aj bufet, ale nudapláž je na druhom väčšom jazere na polostrovčeku. Prístup je trocha horší, odporúčame sem prísť na bicykli.

Nudapláže na Rusoveckom jazere

Neďaleko od Bratislavy pri Rusovciach je pekné jazero pri hrádzi s mnohými miestami pre nudistov. Dá sa sem pohodlne dostať z Bratislavy po hrádzi a prídete v podstate priamo k miestečkam pre nudistov. Nudisti obľubujú slnenie nielen na brehu jazera, ale aj na ostrovčeku, na ktorý sa dá aj prebrodiť. Rusovecké jazero má azda najdlhšiu tradíciu nudizmu na Slovensku.

Nudapláž Guláška – Čiernovodské jazero (Hlboké jazero) pri Senci

Nudapláž je známa ako Guláška a nachádza sa na Čiernovodskom jazere pri Senci. Je tu čistá, priezračná voda, ale miesta pre nudistov tu nie je veľa, čo je problém najmä počas letných víkendov. Dá sa sem dostať aj autom pro prašnej rozbitej ceste, ale lepšie je zaparkovať na konci asfaltovej cesty a k pláži sa prejsť pár minút pešo.

Nudapláž na jazere Zelená Voda – Nové mesto nad Váhom

Pláž pre nudistov sa nachádza na severnej strane jazera Zelená voda pri Novom meste nad Váhom. Je to maličká pláž pre cca 15 ľudí. Pláž i dno je kamienkové a dno sa zvažuje prudko, je to tu vhodné teda najmä pre plavcov.

Nové Košariská – Dunajská Lužná

Pri obci Dunajská Lužná sú dve pekné jazerá a jedno, kde prebieha ťažba štrku. Nudapláž sa nachádza na jazere Veľké Košariská. Žiaľ väčšina brehov jazera je obostavaná chatkami a domami a pre verejnosť sú určené strmé pláže. Nudistická pláž bola v minulosti pekne upravená, často na ňu však chodia aj ľudia v plavách.

Nudapláže na Južnom Slovensku

Časť pre nudistov na Aquaparku Štúrovo – Vadaš

Nudapláž alebo skôr sekcia pre nudistov sa nachádza takmer v strede kúpaliska Vadaš v Štúrove. Dostanete sa sem vďak smerovým tabulám, ale aj personál kúpaliska vás isto nasmeruje správne. V sekcii je nachystaných približne 30 plastových lehátok, ale dá sa ležať aj na uteráku. Nenachádza sa tu wc ani bufet, ale napiť sa dá s fontánok s vodou. Je tu sedací kludový bazén s vodou teplou cca 30 stupňov a ochladzovací saunový bazénik so studenou vodou. Vstup do nudistickej sekcie je v rámci vstupného do areálu kúpaliska, čiže sem má prístup každý, ale býva tu len zopár ľudí a vládne tu kľud.

Nudapláž Harčáš pri Dunaji

Veľmi pekná nudapláž na brehu Dunaja pri Komárne dlhá cca 400 metrov. Keď však hladina Dunaja stúpne tak je veľká časť pláže pod vodou. Najviac ľudí tu býva počas letných víkendov, kedy sem chodí pár desiatok ľudí aj rodiny s deťmi. V časti pláže býva gay komunita, najmä z Maďarska.

Nudapláže na Strednom Slovensku

Liptovská Mara – polostrov Ratkovie

Pekné kľudné miesto na Liptovskej Mare v chránenej oblasti na polostrove Ratkovie. Vjazd autom je sem zakázaný, budete ho musieť nechať pri ceste a k pláži sa prejsť cez lesík. Pláž je lemovaná lesíkom, je široká, kamenistá a nie je označená. Je tu dostatok miesta pre mnoho ľudí, ale nebýva tu hlava na hlave. V období, keď veľa prší býva veľká časť pláže pod vodou.

Nudapláž Kraľovany-Rieka – Šútovo

Peknú scenériu ponúka nudapláž pri jazere, ktoré vzniklo zatopením lomu v Malej Fatre. Pláž je slnečná a zmestí sa na ňu 50 ľudí. Výhodou pláže sú okrem zaujímavého okolia aj studnička s pitnou vodou. Prístup do vody z pláže je bezproblémový, blízko je parkovisko. Voda je chladnejšia, ale čistá.

Nudapláž na vodnej nádrži Ružiná

Trávnatá slnečná nudapláž pri vodnej nádrži Ružiná sa nachádza v časti bližšie k obci Divín. Má rozlohu cca 60 metrov štvorcových a zmestí sa sem dostatok nudistov. Vstup do vody je pohodlný a dno sa zvažuje mierne, je to tu vhodné aj pre deti a neplavcov. Pláž je dosť ďaleko od ‚textiláckych‘ pláží a je tu dostatok súkromia.

Tajch Veľká Vodárenská – Banská Štiavnica

Tajchy sú vodné nádrže, ktorých je vybudované veľa najmä v Štiavnických vrchoch, kde slúžili na získanie energie v baníctve. Nudapláž na maličkej vodnej nádrži Veľká Vodárenská sa nachádza oproti hrádzi len 10 minút chôdze od Námestia sv. Trojice. Voda je tu chladná, hlboká až 14 metrov a vstup do vody je strmý. Pre neplavcov vstup do vody neodporúčame. Okolie pláže je tvorené lesom. Chodia sem miestny aj návštevníci Banskej Štiavnice. Časť pri hrádzi je vyhradená ľuďom v plavkách.

Nudistický kemp Dobrá Lúka

Nudistický kemp Dobrá Lúka je super miesto, ktoré na Slovensku chýbalo. Kemp na ploche 5,5 hektára poskytuje 20 priestranných miest na kempovanie s elektrinou a 4 špeciálne ubytovacie miesta. Chodí sem veľmi veľa zahraničných návštevníkov. Kemp Dobrá Lúka navštevujú aj rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravené detské ihrisko s pieskoviskom a kontaktná zoo. Dobre vybavený kemp poskytuje vyhrievaný bazén, fínsku saunu, obchod, miesto na grilovanie, ohnisko, petanque, pingpong, sprchy s teplou vodou, wc, umývadla s horúcou vodou na umývanie riadu či pranie. K dispozícii je aj práčka a miesto na vyprázdnenie záchodov či nočníkov. V kempe je aj spoločenská miestnosť so samoobslužným barom. V kempovej knižnici si môžete požičať knihu na čítanie aj v angličtine. Do kempu denne dovážajú čerstvý chlieb.

Nudapláže na Východnom Slovensku

Nudapláž Bukovec

Vodná nádrž Bukovec pri Košiciach má priezračne čistú vodu, preto je obľúbeným rekreačným miestom najmä počas leta. Pláž obklopujú stromy, a pláž je trávnatá. Pláž je dobre organizovaná, najmä vďaka dlhoročným nudistom, ktorí nemajú problém upozorniť na nevhodné správanie. Do vody sa vstupuje po betónových schodíkoch a dno sa zvažuje dosť prudko. Osadenstvo pláže je rôzne a chodia sem páriky, rodiny, samotné ženy i muži. Kapacitá pláže je do 50 osôb.

Nudapláž Palcmanská maša (Dedinky)

Nudapláž na brehu vodnej nádrže Palcmanská maša známa ako Dediny poskytuje výhľad na Slovenský raj a príjemný oddych pre nudistov. Nudapláž nie je veľmi známa a teda sem chodia najmä miestny ľudia. Pláž tvorí jemný štrk a dno sa zvažuje prudko do hĺbky. Voda je celkom chladná ale veľmi čistá.

Mapa Slovenských nudapláží

Pridaj komentár